Attēlu galerija

2021./2022. mācību gads

2022.gada 14.aprīlī

Tautas deju koncerts "Iegriežam pavasari!"

Foto: Ginta Zīverte

2021.gada 12.oktobrī

Foto orientēšanās sacensības “Torņakalna pērles 2021”

2021. gada 07.oktobrī Pārdaugavas BJC “Altona” notika foto orientēšanās sacensības “Torņakalna pērles 2021”. Sacensības rīkoja PBJC “Altona” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Foto orientēšanās sacensību “Torņakalna pērles” mērķis ir to dalībniekiem atraktīvā un interesantā veidā iepazīt Torņakalna vides un kultūras objektus. Sacensībās piedalās Rīgas pilsētas izglītības iestāžu 1.-12.klašu skolēnu izveidotas komandas 4 dalībnieku sastāvā.

Sacensību starta punktā PBJC “Altona” komandas saņēma karti ar uzdevumiem un piereģistrēja viedierīci, ar kuru tika veikti foto uzdevumi. Plkst.15.00 tika dots sacensību starts, un komandas devās veikt uzdevumus: fotografēja, meklēja objektus, atbildēja uz jautājumiem un līdz plkst.17.00 atgriezās PBJC “Altona”. Pēc rezultātu apkopošanas tika paziņoti rezultāti un apbalvoti sacensību uzvarētāji.

Pasākuma mērķauditorija bija Rīgas pilsētas izglītības iestāžu 1.-12.klašu audzēkņi. Sacensībās piedalījās 12 komandas, kopā 58 dalībnieki. Paldies par atsaucību Rīgas 80. vidusskolai, Rīgas 69. pamatskolai, Rīgas 47. vidusskolai un Rīgas Vācu ģimnāzijai!

 

Foto orientēšanās sacensību “Torņakalna pērles” rezultāti:

1.v. “Buņurupuči Ņindzjas”, Rīgas 47.vsk.;

1.v. “Aplis”, Rīgas Vācu ģimnāzija;

2.v. “Rudens Bārbijas”, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija;

3.v. “Gargameļi”, Rigas 69.pamatskola.

 

Dalībnieki ar lielu azartu devās meklēt kartē norādītās vietas un objektus un pēc sacensībām atzina, ka uzdevumi un maršruts izveidots ļoti interesants.

Pēc interesanti un aizraujoši pavadītas dienas visi sacensību dalībnieki cienājas ar kliņģeri, cepumiem un tēju.

2021.gada 05.oktobrī

Pirmā 2021./2022.māc.g. audzēkņu darbu izstāde Ruses ielā 13

Mācību gads rīt pilnā sparā, Ruses ielas 13 audzēkņi un pedagogi jau priecē ar saviem darbiem, kas izlikti izstādēs.  

Latviešu tautas dzīvesziņa (I.Tunika) , Lego (I.Ķirse, J.Hļebņikova) , Zīmēšanas (T.Sokolova) un Vizuālas mākslas (J.Hļebņikova) pulciņu pasākumu ietvaros tika izveidoti  izcili darbi.  

2021.gada 03.septembrī

Atvērto durvju diena 2021

2021.gada 02.septembrī Rīgas interešu izglītības iestāžu pasākumu cikla “Nāc un piedalies” ietvaros notika Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” atvēro durvju diena “Nāc un darbojies ar prieku!”

Siltas, rudenīgas saules un atkalredzēšanās prieka sildīti tikāmies ar bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem mūsu iestādes pagalmos. Katrs skolotājs bija sagatavojis darbnīcu, muzikālu vai kustīgu priekšnesumu. Radošajās darbnīcās varēja zīmēt, gleznot, filcēt, darboties ar mālu, izgatavot atslēgas piekariņu pērļošanas tehnikā un izgatavot ziedu dekoru. Košu priekšnesumu bija sagatavojušas flamenko studijas audzēknes, bet kopīgā dejā visi varēja izkustēties deju studijas un aerobikas studijas skolotāju vadībā. Mazās teātra etīdēs ar pārģērbšanos un fotografēšanos varēja iesaistīties improvizētajā teātra stūrītī. Sportiskākie sacentās galda tenisā, izmēģināja staigāt ar koka kājām un pārbaudīja savus spēkus uz līdzsvara lentas. Ar milzīgu prieku tautas deju kolektīva kuplais dejotāju pulks grieza danci un izbaudīja atkalsatikšanās prieku ar skatītājiem.

Lai prieks, vēlēšanās atklāt un spodrināt savus talantus pavada mūs jaunajā mācību gadā! Nāc un darbojies ar prieku ALTONĀ!

2021.gada 31.augustā

Nometne “Mana Pārdaugava 2” 2021

Nometnes vadītāja Elīna Binde-Dzelzīte.

Pirmajā nometnes dienā bērni iepazinās ar nometnes skolotājiem un čakli darbojās radošajās darbnīcās: mūzikas, mākslas, rokdarbu, ritmikas un vokālajā.
Nākamajā dienā mūs visus uzmundrināja rīta rosme. Tad sekoja foto orientēšanās spēle Dzelzceļa muzejā, kurā nometnes dalībnieki guva jaunas zināšanas un prasmes par dzelzceļa vēsturi. Šajā dienā interesanta un aizraujoša bija tikšanās ar biedrības “HP canis Latvija” meitenēm, kuras bija atbraukušas kopā ar saviem četrkājainiem draugiem un kopā ar nometnes bērniem vadīja aktivitāti “Sporto kopā ar suni!”. Bērni arī darbojās radošajās darbnīcās: mūzikas, vizuālās mākslas un rokdarbu.
Trešdienā viesojāmies Namdaru darbnīcā Garkalnē. Namdaris Jānis mūs sagaidīja un iepazīstināja ar galdnieka darbu. Katram nometnes dalībniekam bija iespēja gan zāģēt, gan ar slīmestu izveidot no koka suvenīru par piemiņu, staigāt uz koka kājām, izķert kādu zivtiņu. Tad sekoja pikniks, kur cepām desiņas un mielojāmies ar gardu tēju. Pārsteigumu netrūka – katram bija iespēja izbraukt ar trosi pāri dīķim, tajā skaitā arī skolotājiem, braukt ar plostu un vienkārši atraktīvi atpūsties.
Ceturtdien bērni laiku aizvadīja aizraujošās radošajās darbnīcās, gan dziedot, zīmējot, sportojot, gan kopīgi spēlējot galda spēles. 
Piektdienā mūs gaidīja I.Ziedoņa bibliotēka, kas nometnes bērniem bija sagatavojusi “izlaušanās” spēli, izmantojot I.Ziedoņa darbus. Tas tik bija piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem!
Pielikumā foto mirkļi no mūsu interesanti un aizrautīgi pavadītās nedēļas. Paldies pedagogiem: I.Drēviņai, I. Brūklei, A. Liepiņai, U. Kronbergam, kā arī bērnu vecākiem par atsaucību un atbalstu nometnes laikā!

Dienas nometnes “Mana Pārdaugava 2” otrā nedēļa sākās ar ekskursiju uz Retro auto muzeju, kur mūs sagaidīja muzeja vadītāja Diāna, kura pati ir piedalījusies auto rallijā. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ne tikai ar retro automašīnām, bet arī ar velosipēdu vēsturi Latvijā. Pēcpusdienā bērni darbojās gan bungu, gan mūzikas un mākslas darbnīcās.

24.augustā rītu sākām ar aktīvu rīta rosmi, lai radītu labu noskaņojumu visai dienai. Pēc tam mēs viesojāmies Teātra muzejā. Mūs iepazīstināja ne tikai ar Dailes teātra dibinātāju Eduardu Smiļģi , bet bija iespēja ielūkoties teātra vēstures līkločos un paskatīties fragmentus no dažādām teātra izrādēm. Bērni varēja iepazīties ar skatuves strādnieku darbu un izmēģināt, kā darbojas teātra dekorācijas. Pēc pusdienām sekoja radoša darbošanās vizuālās mākslas un mūzikas darbnīcās.
Trešdien mūs sagaidīja Ojāra Vācieša muzejs un aktīva darbošanās dzejas stundā “Dzejdaba”. Pacilātā noskaņojumā nometnes dalībnieki atgriezās jauniešu centrā. Pēc gardām pusdienām visi kopā darbojāmies ritmikas un mākslas darbnīcās, kā arī kopīgi noskatījāmies animācijas filmu.
26.augustā, ceturtdien, mēs devāmies uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, kur mūs sagaidīja tēlnieks Ojārs Feldbergs, kurš veidojis brīnišķīgas akmens skulptūras un izveidojis šeit brīnišķīgu māksliniecisku vidi. 
Nometnes noslēguma dienā, 27.augustā, mēs gatavojāmies noslēguma pasākumam, kurā bērni rādīja pašu radītu talantu šovu, kā arī nometnē sagatavotu bungu un vokālos priekšnesumus. Dienas noslēgumā bērni devās mājup, paņemot līdzi jaukas atmiņas, noemtnē iegūtas prasmes un skaistus makslas darbus.

2021.gada 31.augustā

Nometne “Vasaras varavīksne 2” 2021

Nometnes vadītāja Kristīne Tihanova.

Aktivitātes nometnē:

  • Dažādas radošās darbnīcas (krepapīra un plastalīna glezniņu veidošana, zīmēšana dabā, veidosim varavīksni no krasainā papīra un radoši izpaudīsimies ar krāsām un zīmuļiem);
  • Rīta rosme, mūsdienu deju un sporta spēļu nodarbības ar dažādu inventāru svaigā gaisā;
  • Lekcija “Fizisko aktivitāšu nozīme bērniem un jauniešiem”;
  • Teātra, mūzikas nodarbības un kopdziesmas mācīšanās;
  • Pārgājieni uz Torņakalna skaistākajām vietām;
  • Aizraujoša foto orientēšanās spēle un viktorīna;
  • Tikšanās ar biedrības “HP Canis Latvija” pārstāvjiem – sporto kopā ar suni;
  • Ekskursijas un nodarbības I.Ziedoņa muzejā un O.Vācieša muzejā:
  • Izbraukuma ekskursijas uz Pedvāles brīvdabas mākslas muzeju un Garkalnes namdaru darnīcu;
  • Krāšņs nometnes noslēguma koncerts un pikniks nometnes bērniem “Altonas” pagalmā:
  • Ēdināšana divreiz dienā – pusdienas un launags;
  • Brīvais laiks (labo vārdu kaste, aktivitates pagalmā, grāmatu lasīšana, dažādas galda, loģiskās domāšanas un kustību spēles).

2021.gada 31.augustā

Nometne “Saulespuķe” 2021

Nometnes vadītāja Inga Zēbolde.

Pirmā nometnes nedēļa.

Nometnes vadītāja Inga Zēbolde: “Nedēļu pavadījām ļoti labi. Tto iesākām ar iepazīšanos, kopīgu izkustēšanos pagalmā, dalīšanos komandās, izdomājot to nosaukumus, izveidojot komadas karogus, sagatavojot komadas prezentāciju un sadraudzējoties. Pēcāk darbojāmies radošajās darbnīcās, kur veidojām muzikālos, runas priekšnesumus, rokdarbu darbnīcā gatavojām ledusskapja magnētiņus, sapņu ķērājus, apgleznojām krūzes, filcējām, gleznojām. Veidojām arī “scratch” spēli datorprogrammā. Sportojām skolas pagalmā, spēlējot tautas bumbu un sacenšoties komandu lielajās, pinķerīgajās stafetēs. Pēcpusdienā uz skatuves pagalmā atrādījām teātra, deju un mūzikas nodarbībās paveikto. Apmeklējām Rīgas Motora muzeju, apskatot vēsturiskus auto. Nedēļu noslēdzām ar ekskursiju uz kamieļu parku “Rakši” Vidzemē, vēlāk ieturot pusdienas piknika vietā – Gaujas krastā.”

Otrā nometnes nedēļa.

Otrā nedēļa mums pagāja ļoti ātri. Sākām to ar darbošanos radošajās darbnīcās, zīmējot, filcējot, muzicējot, dejojot flamenko nodarbībās. Otrajā nometnes dienā devāmies uz Latvijas Universitātes botānisko dārzu, vēlāk darbojāmies teātra un rokdarbu nodarbībās. Trešajā dienā devāmies uz Latvijas Nacionālo Dabas muzeju, vēlāk darbojāmies rokdarbu, mūzikas nodarbībās un spēlējām sporta spēles skolas pagalmā. Ceturtajā dienā jau nometnes izskaņaās sajūtās kopā vingrojām “Sveicienu Saulei” un iemācījāmies “Flash Mob” deju, vēlāk sākām gatavoties nometnes noslēgumam – talantu šovam, kurā visi dalībnieki parādīja savus individuālos talantus un spējas – deju priekšnesumi, stand up komēdijas priekšnesums, kāršu triki, Puškina dzejas lasījumi, ukuleles muzikālie priekšnesumi u.c. Nobeigumā visi dalībnieki tika apbalvoti ar balvām un īpašajām nominācijām. Nometnes pēdējā dienā devāmies uz Līgatnes dabas takām, ar priecīgu garastāvokli atvadījāmies, norunājot tikties arī nākamgad! 

2021.gada 31.augustā

Nometne “Mēs Latvijai 2” 2021

Nometnes vadītāja Alexandra Klementyeva.

Pirmā nometnes nedēļa.

Pirmdiena bija veltīta iepazīšanās spēlēm un dejām.  

Otrdien nometnes dalībnieki devās “Pasaku pasaulē” Tērvetes Dabas parkā.  

Nedēļas vidū bērni devās uz Jūrmalu, kur piedalījās komandu smilšu figūru veidošanas konkursā ”Mūsu pilsēta”.  

Bērni uzzināja par EKO sistēmu un piedalījās vides izglītības nodarbībā, kā ietvaros iestādīja augus, lai tos vērotu un koptu nometnes laikā. 

Radošajās nodarbībās nometnes dalībniekiem bija iespēja pērļot, filcēt, veidot cepures no papīra un tematiskus suvenīrus no polimēra māla, kā arī apgleznot  auduma somas.  

Nedēļas noslēgumā nometņotāji devās uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, lai baudītu dabas skaistumu un atveidotu to ar vizuālās mākslas palīdzību.    

Otrā nometnes nedēļa.

Otrā nometnes nedēļa bija veltīta mūzikai, dejām, pērlīšanai, veidošanai, zīmēšanai un lego. Otrdien nometnes dalībnieki devās pa Beverīnas labirintiem, kur jautri pavadīja laiku brīvā dabā, jo šī atpūtas vieta piedāvā 80 lielformāta kustības, prāta spēles un atrakcijas. Pa ceļam uz Beverīnas labirintiem nometnes dalībniekiem bija iespēja piedalīties picas cepšanas meistarklasē brīvdabas picērijā “Vīnkalni”. Ciemos pie nometnes dalībniekiem atbrauca Laboratorium zinātniskā šova komanda, lai pārsteigtu bērnus ar interaktīvajiem fizikas un ķīmijas eksperimentiem. Nometnes programmas ietvaros dalībnieki kļuva par detektīviem un kopā ar “Igrariga” vadītājiem meklēja briljanta zagli, risinot mīklas un loģiskos uzdevumus. Nometnes pēdējā dienā dalībnieki piedalījās noslēguma pasākumā un saņēma pašu rokām izgatavotos suvenīrus, kas nometnes laikā tika apkopoti no vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes.

2021.gada 17.augustā

Nometne “Mana Pārdaugava 1” 2021

Nometnes vadītāja Jolanta Komarovska:

“Pārdaugavas BJC “Altona” dienas nometne “Mana Pārdaugava 1” sākās ar izglītojošu pasākumu “Esi ūdensdrošs”. Atraktīvā un saistošā veidā nometnes dalībniekus iepazīstināja ar bērnu un pusaudžu traumu profilaksi aktīvās atpūtas laikā pie ūdens. Nodarbība notika interaktīvā sacensību formātā, kurā komandas sacentās ar zināšanām un prasmēm par drošību uz ūdens. Katrs nometnes dalībnieks saņēma piemiņas balvas. Pēc tam bērni darbojās radošajās darbnīcās: mūzikas, mākslas, rokdarbu, deju un vokālajā.
Nākamajā dienā mūs visus uzmundrināja rīta rosme. Tad sekoja foto orientēšanās spēle Dzelzceļa muzejā, kurā nometnes dalībnieki guva jaunas zināšanas un prasmes par dzelzceļa vēsturi. Šajā dienā interesanta un aizraujoša bija tikšanās ar biedrības “Hip canis Latvija” meitenēm, kas bija atbraukušas kopā ar saviem četrkājainiem draugiem un kopā ar nometnes bērniem vadīja aktivitāti “Sporto kopā ar suni!”.
Trešajā nometnes dienā mēs devāmies uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, kur mūs sagaidīja tēlnieks Ojārs Feldbergs, kurš veidojis brīnišķīgas akmens skulptūras un izveidojis šeit brīnišķīgu māksliniecisku vidi.
05.augustā devāmies meklēt “Torņkalna pērles”, kas spēles veidā iepazīstināja nometnes dalībniekus ar Torņkalna ievērojamākajām vietām. Gandarījums par paveikt; balvas un diplomi par labi padarītu darbu. Pēc pusdienām darbojāmies radošajās darbnīcās: mūzikas, vizuālās mākslas un mākslas. Nometnes dalībnieki priecīgi un gandarīti par paveikto devās mājup, lai tiktos atkal rīt.
Piektdienā mūs gaidīja I.Ziedoņa bibliotēka, kas nometnes bērniem bija sagatavojusi “izlaušanās” spēli, izmantojot I. Ziedoņa darbus. Tas tik bija piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem! Lai izdodas mums visiem kopā piepildīt sapņus!
Pielikumā foto mirkļi no mūsu interesanti un aizrautīgi pavadītās nedēļas. Paldies pedagogiem( I.Medne, E. Binde-Dzelzīte, I.Drēviņa, I. Brūkle, A. Liepiņa, U. Kronbergs, K. Karps, K. Tihanova) un bērnu vecākiem par atsaucību un atbalstu nometnes laikā!”

“Dienas nometnes “Mana Pārdaugava 1” otrā nedēļa sākās ar rīta rosmi centra pagalmā, lai uzmundrinātu gan nometnes dalībniekus, gan pedagogus. Pēc tam ar labu noskaņojumu devāmies uz Retro auto muzeju, kur mūs sagaidīja muzeja vadītāja Diāna, kura pati ir piedalījusies auto rallijā. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ne tikai ar retro automašīnām, bet arī ar velosipēdu vēsturi Latvijā. Katram nometnes dalībniekam bija iespēja nofotografēties sev tīkamākajā retro automašīnā. Interesanti, ka muzeja darbība ir ļoti sena – trīs paaudžu garumā. Pēc muzeja apmeklējuma bērni darbojās gan vokālajā, gan deju darbnīcā.
10.augustā mēs viesojāmies Teātra muzejā. Mūs iepazīstināja ne tikai ar Dailes teātra dibinātāju Eduardu Smiļģi , bet bija iespēja ielūkoties teātra vēstures līkločos un paskatīties fragmentus no dažādām teātra izrādēm.
Bērni varēja iepazīties ar skatuves strādnieku darbu un izmēģināt kā darbojas teātra dekorācijas. Pēc pusdienām sekoja radoša darbošanās vizuālās mākslas un mūzikas darbnīcās.
Trešdien mūs sagaidīja Ojāra Vācieša muzejs un radoša darbošanās dzejas stundā “Dzejdaba”. Pacilātā noskaņojumā nometnes dalībnieki atgriezās jauniešu centrā. Pēc gardām pusdienām visi kopā darbojāmies dejas un mākslas darbnīcās. Pirms došanās mājup visi kopā noskatījāmies kino.
12.augusts – skaista ekskursija Namdaru darbnīcā Garkalnē. Namdaris Jānis mūs sagaidīja un iepazīstināja ar galdnieka darbu. Katram nometnes dalībniekam bija iespēja gan zāģēt, gan ar slīmestu izveidot no koka suvenīru par piemiņu, staigāt uz koka kājām, izķert kādu zivtiņu. Tad sekoja pikniks, kur cepām desiņas un mielojāmies ar gardu tēju.
Pārsteigumu netrūka – katram bija iespēja izbraukt ar trosi pāri dīķim, tajā skaitā arī skolotājiem, braukt ar plostu un vienkārši atraktīvi atpūsties.
Nometnes noslēguma diena – 13.augusts. Gatavojāmies noslēguma pasākumam, lai varētu priecēt pedagogus un vecākus ar bērnu veikumu nometnes laikā.
Noslēguma pasākumā izveidojām interesantu radošo darbu izstādi, bērni bija sagatavojuši prezentāciju par nometnes dienām un brīnišķīgie muzikālie priekšnesumi priecēja visus klātesošos.”

2021.gada 17.augustā

Nometne “Natsumi” 2021

Nometnes vadītāja Jeļena Brežņeva:

“Pirmajā nometnes nedēļā tās dalībniekie paspējua pasportot, izveidot radošus darbiņus un šaut ar loku. Ar bērniem dejojām, dziedājām, zīmējām pedagogu portretus, turot flomasteru ar kāju pirkstiem, spēlejām futbolu un tautas bumbu, piedalījāmies stafetēs.

Nometnes “Natsumi” otrajā nedēļā izbaudījām velobraucienu uz Lielupes Balto kāpu. 25 km garajā maršrūtā paspējām apskatīt Piknik parku ar piepūšamajām atrakcijām un MiniZoo. Turpinājām radošās darbnīcas un nometnes noslēgumā devāmies ar ekskursiju uz Līgatni, kur piedalījāmies pārgājienā pa Līgatnes dabas takām, kā arī izpriecājāmies Tīklu parkā.”

2021.gada 16.augustā

Nometne “Vasaras varavīksne 1” 2021

Nometnes vadītāja Andra Ozola-Ķerāne.

 

Pirmās nedēļas aktivitātes:

  • Radoša nodarbošanās – mācījāmies šūt;
  • Darbojāmies ar lego;
  • Nodarbība ar kanisterapijas suņiem Klāru, Ufo un Patriku. “Sporto kopā ar suni”;
  • Meklējām “Torņkalna pērles” orientēšanās gājienā un gatavojām komandu jautājumus;
  • Izzinoša ekskursija un nodarbība Dzelzceļa muzejā;
  • Nodarbība ar psiholoģi Airisu par komunikāciju un saskarsmi;
  • Ekskursija uz LVM Tērvetes dabas parku, izglītojošs pārgājiens pa Meža taku un aktīva darbošanās mežā ar piedzīvojumu elementiem.

A.Ozola-Ķerāne: “Otrā nometnes nedēļa sākās ar ekskursiju uz LNB. Otrdien bijām “Ziedoņa klases” izlaušanās spēle no 3 I.Ziedoņa pasakām. Trešdien devāmies ekskursijā uz “Cinevilla” ar kino tapšanas aizkulišu izzināšanu. Ceturtdiena bija radošo darbiņu diena. Un nometnes noslēgumā mega aktīva diena: pērļošana, Vecrīgas pastaiga ar tūrista acīm, nodarbība O.Vācieša muzejā un svētku torte.”  

2021.gada 16.augustā

Nometne “Saulgrieži” 2021

Nometnes vadītāja Ieviņa Zakrepska.

 

Nometnē bērni devās izpētes ekspedīcijā uz Dabas muzeju, piedalījās smilšu skulptūru konkursā Vakarbuļļos, spēlēja teātri, devās ekskursijā uz Vēstures un kuģniecības muzeju, darbojās radoši un veidoja dažādus mākslas darbus, arī ar Hama pērlītēm, piedalījās smilšu teātrī un darbiņu veidošanā no krāsainām smiltīm un pēdējā nometnes dienā devās uz Mini zoo, veselības taku un piepūšamo atrakciju parku.

2021.gada 16.augustā

Nometne “Mēs Latvijai 1” 2021

Nometnes vadītāja Jana Liepiņa.

 

Mūsu nometni sākām ar iepazīšanās spēlēm un dejām.

Pirmās nedēļas laikā bērniem bija iespēja pērļot, filcēt, šūt savas lelles, iepazīties ar Rīgas botānisko dārzu un gleznot tur uz molbertiem, apzīmēt somas un veidot figūras no polimēra māla. Katras pastaigas laikā mēs izmantojām iespēju uzzināt kaut ko jauno arī par savu rajonu – Zolitūdi.

Paldies video gidam “Solitūdes pretstati” Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros. Bērni uzzināja par EKO sistēmu un piedalījās eksperimentālā nodarbībā, kuras ietvaros zemē tika iestādīti augi, kurus nometnes laikā kopt un par kuriem rūpēties.

Pirmās nedēļas noslēgumā bērni devās ekskursijā uz Tērveti.

Otrā nometnes nedēļa bija bagāta ar dažādiem notikumiem.

Pirmajā dienā bērniem bija iespēja pagatavot īstu itāļu picu “Vīnkalnos”, pamaldīties pa Beverīnas labirintiem un pastaigāties pa koku skulptūru parku.

Nākamajā dienā bērnus sagaidīja tematiski zinātniskais šovs no “LABORATORIUM science theater”, kā laikā bērni vēroja ķīmijas un fizikas eksperimentus, kā arī paši tajos piedalījās.

Vienā no dienām audzēkņi kļuva par detektīviem un ar “Igrariga” vadītājiem meklēja briljanta zagli, risinot mīklas un loģiskos uzdevumus. Viss izdevās – briljants tika atrasts!

Lielākais nometnes projekts bija 3 pulciņu sadarbība – latviešu valoda, šūšana un zīmēšana. Par pamattēmu bija paņemta A.Brigaderes luga “Sprīdītis”.

Abas nometnes nedēļas bērni šūva lelles, latviešu valodā lasīja lugu un pasaku, gatavoja ainavas zīmēšanas nodarbības laikā, skatījās Latvijas animācijas filmu “Sprīdītis” un pētīja lugas varoņus Tērvetes dabas parka “Pasaku mežā”.  Rezultātā tika nofilmēti divi fragmenti no lugas leļļu teātra formātā. Video tika parādīts bērniem nometnes noslēguma pasākumā pēdējā dienā.

Nedrīkst aizmirst, ka visu nedēļu bērni arī attīstījās radoši, zīmējot uz akmeņiem, vinila platēm un t-krekliem, strādājot ar polimēra mālu, taisot savu laimes koku un mācoties dejot un muzicēt. 

Sazināties. Iesaistīties.

Altonavas iela 6, Rīga, LV-1004

Zvaniet mums: +371 67612354