2022. gada 04.novembrī Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” notika Rīgas mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošais festivāls “Dejo ar vadītāju”.


Festivāla mērķis bija sekmēt deju kolektīvu pedagogu jaunradi, veidojot jaunas horeogrāfijas deju kolektīvu repertuāra pilnveidei, veicināt radošu gaisotni deju kolektīvos, iesaistot gan dejotājus, gan pedagogus horeogrāfiju veidošanā un izpildīšanā.

Festivālā piedalījās arī Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” mūsdienu deju grupas un parādīja lielisku sniegumu, iegūstot labus un augstus vērtējumus:

  • Estrādes deju studija “Festa” par deju “Velcpelīte” – laureāta pakāpes diploms. Vadītāja Kristīne Tihanova.
  • Mūsdienu deju studija “Mango” par deju “Disko ballīte nebeidz sākties” – 1.pakāpes diploms. Vadītāja Alda Bēvalde.
  • Mūsdienu deju pulciņš (vadītāja Viktorija Žeļezņaka) – 3.pakāpes diploms.

“Mūsdienu deju studijas “Festa” 5. – 9.kl. grupai 4. novembris paliks atmiņā kā nozīmīgs datums, jo deju studijas audzēkņi un viņu skolotāja Kristīne Tihanova piedalijās Rīgas mūsdienu un citu deju žanru kolektīvu radošajā festivālā “Dejo ar vadītāju”. Par godu festivālam tapusi skaista laikmetīgā deja “Velcpelīte”. Deju kolektīva vadītāja atzīst, ka šis ir bijis liels izaicinājums dejot uz skatuves kopā ar saviem audzēkņiem pēc tik garas pauzes. Kolektīvs priecājās par iegūto laureāta pakāpes diplomu radošajā festivalā. Kolektīva vadītāja un dejotāji saka lielu paldies dejas mūzikas autoram Oskaram Deigelim par skaisto dziesmu.”


Deju studijas “Festa” vadītāja Kristīne Tihanova