Projekts tiek finansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas projekta “Mūsu Torņakalns” ietvaros.

2023.gada 05.aprīlī no plkst.15.00 līdz plkst.18.00 Pārdaugavas BJC “Altona”, Altonavas ielā 6, pagalmā un telpās notika pasākums “Lieldienas ar pavasara vēstnešiem”.

Tas pulcēja vairāk nekā 100 lielu un mazu apkaimes iedzīvotāju – bērnus un viņu vecākus, kā arī Altonas audzēkņus.

Ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties daudzveidīgās darbnīcās:

  • l Kulinārijas meistarklasē “Krāsainās Lieldienas” ar olu krāsošanu un veselīgu “zaļo uzkodu” gatavošanu;
  • Lieldienu rotaļās un spēlēs;
  • Radošā darbnīcā “Punktotais putns”;
  • Meistardarbnīcā “Putnu būru gatavošana”;
  • Izzinošā sarunā “Torņakalns no putnu lidojuma” ar putnu draugu un vērotāju, Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedru Agni Bušu.

Kulinārijas meistarklasē “Krāsainās Lieldienas” katrs varēja nokrāsot savu Lieldienu olu, izmantojot dabīgos materiālus, un pagatavot veselīgu “zaļo uzkodu”. Rosība darbnīcā nerimās. Kamēr kāds vēl gaidīja savas olas novārīšanu, daži jau mērojās spēkos olu kaujās un ripināšanā. Par omulību, rosību darbnīcā un vēdera gardumiem rūpējās pedagogi Andra Ozola-Ķerāne, Andra Tiltiņa un Irma Ķirse.

Radošajā darbnīcā “Punktotais putns” pedagoģes Ingrīdas Irbes vadībā katrs kļuva par krāsu burvi un punktošanas tehnikā radīja tējas krūzītei paliktni, rotājumu vai apsveikuma kartīti.

Meistardarbnīcā “Putnu būru gatavošana” kopējiem spēkiem dalībnieki izgatavoja 15 putnu būrus, kurus izvietos Altonas pagalma kokos, lai mazajiem putnēniem ir drošas mājas. Putnu balsis mūs priecēs arī vasarā. Paldies lieliskajiem meistariem Jurim Ozolam un Jurim Beitiņam, kuri ierādīja bērniem naglošanas meistarstiķus, lai nagla būtu ienaglota vajadzīgajā vietā un visi pirksti paliktu veseli.

Izzinošā sarunā ar putnu draugu un vērotāju, Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedru Agni Bušu varēja uzzināt, kādi putni dzīvo Torņakalna apkaimē un kā mēs katrs varam viņus atpazīt un parūpēties par putnu labklājību. Putnu būri tika izgatavoti tā, lai tā jumtiņš būtu noņemams un būrīti pirms jaunās sezonas varētu iztīrīt. Sadarbībā ar Ornitoloģijas biedrību un Latvijas Vides aizsardzības fondu Putnu dienu pasākuma ietvaros dalībnieki saņēma izzinošus materiālus un ceļvedi putnu iepazīšanai.

Pēcpusdienā uzspīdēja spoža saule un Altonas pagalmā skaļāko dziesmu nodziedāja lielā zīlīte. Tajā laikā Lielo zāli pieskandināja mazo dziedātāju balsis un dejotāju solis.


Lielajā zālē bija iespēja noskatīties Lieldienu koncertu “Nāc nākdama, Liela diena!”.

Koncertā piedalījās Vokālās studijas “Mārītes” (pedagogs Aija Liepiņa) mazie dziedātāji, Tautas deju kolektīva “Altona” (pedagogs Kaija Daugavvanaga) mazie dejotāji un Ritmikas studijas (pedagogs Jolanta Komarovska) audzēkņi.

Koncertu vadīja Vokālās studijas “Mārītes” vadītāja Aija Liepiņa.

Par vizuālo noformējumu rūpējās mūsu māksliniece – noformētāja Elīna Binde-Dzelzīte.

Koncerts bija jauks, priecīgs un krāsains, jo mūsu mazie dziedātāji un dejotāji iepriecināja bērnus, vecākus un pedagogus, svētkiem tuvojoties. Paldies ikvienam, kas piedalījās un apmeklēja Lieldienu koncertu! 

Noklausies un sadzirdi Torņakalna strazda dziesmu!