Radošā darbnīca “Lielās dienas saule lēca” notika Lieldienu nedēļā, 2024.gada 02.aprīlī, un dalībnieku radošajā darbībā tika akcentēti saulgrieži jeb Lielā diena kā stāsts par pavasari, par gaismas uzvaru, par sējas laika tuvošanos, par auglību un jaunas dzīvības sākumu. Dalībnieki interešu izglītības pedagoga Ludmilas Slučakas vadībā izgatavoja saules mandalas, izmantojot dzijas pavedienus un kociņus. Vārds mandala cēlies no vārda “aplis”, kas simbolizē harmoniju. Mandalu aušana ir kā sava veida meditācija, kā laikā dalībnieks nomierinās, kļūst harmoniskāks, tāpēc arī pēc darba paveikšanas ir vēlēšanās uz mandalām skatīties, jo tās ir radītas harmoniski.


2024.gada 09.aprīlī interešu izglītības pedagoga Dagmāras Juršinas vadībā radošajā darbnīcā “Ziedu burvis” dalībnieki no Lego uzziedināja tulpju, narcišu un citu pavasara ziedu dārzu. Sīkā motorika ir cieši saistīta ar kustību koordināciju. Tās ir plaukstu un pirkstu kustības, kurās iesaistīti mazie roku muskuļi. Tie ir svarīgi ikvienā vecumposmā. Kopā pavadīts laiks ar saviem bērniem un mazbērniem, tas ir radošums, prieks un gandarījums, pašam pieredzot, kā plastmasas Lego klucīši, salikti viens pie otra, veido skaistu ziedu dārzu.


2024.gada 09.aprīlī Svetlana Mihina projekta dalībniekus izvingrināja veselības darbnīcā “Manam ķermenim”. Dalībnieki nodarbības laikā apguva prasmes vispārējā ķermeņa un muskuļu atbrīvošanā un relaksācijā. Nodarbība tika veidota tā, lai dalībnieki ir aktīvi un apzināti līdzdalībnieki un apgūst vingrinājumus, kurus var turpmāk paši praktizēt mājās, lai stiprinātu savu ķermeni.


Radošajā darbnīcā “Vilnas siltums mīļmantiņā”, kas notika 2024.gada 15.aprīlī, Dace Grandava projekta dalībniekiem ļāva piedalīties praktiskā piedzīvojumā – kā vilnas kārsums filcējot pārtop mīļtmantiņā. Dalībnieki savām rokām pagatavoja filcētu lācīti un zaķīti. Darbnīcas mērķis bija iedrošināt dalībniekus izvēlēties šo nodarbi kā hobiju un nodarbi visai ģimenei, pavadot kopā brīvo laiku un gatavojot mīļas dāvaniņas draugiem. Trīs no darbnīcā darinātajām mīļmantiņām nodevām priekšlaikus dzimušo bērnu Fejām, lai tās iepriecina mazuļu vecākus.


2024.gada 22.aprīlī  notika divas darbnīcas – radošā darbnīca “Mans spēka akmens” un veselības darbnīca “Manai sirdij”.

Dalībnieki interešu izglītības pedagoga Tatjanas Sokolovas vadībā iepazina neiromākslas burvību, apgleznoja akmeņus, ieliekot katrā zīmējumā vēstījumu – savu mērķi, ieceri vai vēlējumu savas ģimenes, pilsētas un valsts attīstībai. Nodarbe ir kā mākslas terapija, kas palīdz dalībniekiem apzināt savus resursus un talantus, gūt gandarījumu par rezultātu un radoši pavadīt laiku. Darbnīcas mērķis bija parādīt šo zīmēšanas veidu kā brīvā laika pavadīšanas iespējas kopā ar savu ģimeni. Kā zīmējuma pamatni var izmantot jūras malā atrastu oli vai koka ripu, arī kartona vai audekla pamatni. Pieci projekta dalībnieku apgleznotie oļi kā dāvanu tiks nodota biedrībai biedrībai “Steidzīgo bērnu Fejas”.

Veselības darbnīcā dalībnieki apguva vingrojumus, kas sekmēs sirds un asinsvadu darbību. To vadīja interešu izglītības pedagoģe Aleksandra Klementjeva.


Projekts tiek finansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Informācija par projektu “Mācies, dari, dalies!” ŠEIT.

Projekta “Mācies, dari, dalies!” aktivitāšu saraksts ŠEIT.