2023.gada 01.-14.jūnijs 20 dalībnieki 7-12 gadi (vadītāja Jolanta Komarovska).


Nometnes vadītāja Jolanta Komarovska:

Pārdaugavas BJC “Altona” dienas nometne “Mana Pārdaugava” sākās ar iepazīšanos, veselība pārbaudi, instruktāžu un nometnes programmu. Pēc tam sekoja iepazīšanās spēles, kas ļāva nometnes dalībniekiem labāk iepazīt vienam otru. Pēc tam bērni darbojās mūzikas un stikla radošajās darbnīcās. Pēc pusdienām devāmies uz Modes muzeju, kur iepazināmies ar mpdes vēsturi un bērni iejutās tērpu dizainera profesijā, skicējot savu tērpu.

Nākamajā dienā, 02.06., devāmies uz Dzelzceļa muzeju, kur aktīvi un aizraujoši piedalījāmies foto orientēšanās spēlē un sietspiedes darbnīcā, kur katram bērnam bija iespēja veidot attēlu uz savas somas. Pēc jaukas un aizraujošas darbošanās Dzelzceļa muzejā, atgriežoties bērnu un jauniešu centrā “Altona”, turpinājās bērnu darbošanās radošajās darbnīcās.

Trešajā nometnes dienu sākām ar aktīvu rīta rosmi un radošajām darbnīcām. Pēcpusdienā devāmies gleznot Arkādijas parkā, kur arī baudījām launagu svaigā gaisā.

06.jūnijā devāmies izzinošā ekskursijā uz Jāņa Akurātera muzeju, kur mūs sagaidīja muzeja direktore Maira Valtere, kura bērnus iepazīstināja ar muzeju un vadīja muzejpedagoģisko nodarbību “Būvējam dzejnieka māju”. Turpinājumā muzicēām un darbojāmies papīra darbnīcā.

Trešdienā, 07.jūnijā, devāmies uz Jūrmalas brīvdabas muzeju, kur iepazināmies ar zvejnieku dzīvi, meistarojām savu kuģi un gājām pa dabas taku uz jūru. Pie jūras spēlējām spēles un ieturējām pikniku. Bērni priecīgi un smaidīgi devās mājup pēc jaukās dienas.

08.jūnijā nometnes dalībnieki brauca ekskursijā uz Jaunpils pili, kur kopā ar gidi izstaigājām pils telpas un pagrabus, kas ļāva bērniem iepazīties ar bruņinieku dzīvi un tradīcijām. Amatu mājā Jaunpilī darinājām rokassprādzes no krāsainajiem vilnas diedziņiem, bija iespēja iepazīties un darboties kopā ar Amatu mājas saimnieci Velgu. Bērni un skolotāji gardi mielojās ar Jaunpils gardo saldējumu. Un vēl pikniks dabā – noslēpumainajā Kartavkalnu apkārtnē! Bērni atgriezās mājās priecīgi un gandarīti par jauki pavadīto dienu.

09.jūnjis mūs sagaidīja ar rīta rosmi, turpinājām darboties papīra, dizaina, mūzikas, keramikas, netradicionālās mākslas un vokālajās darbnīcās. Pēcpusdienā devāmies pārgājienā pa Torņakalnu.

Pirmdien, 12.06., mūs jau gaidīja LU Dabas māja, kur bērni iepazinās ar skaisto un interesanto arhitektūru, iepazinām studentu dzīvi laboratorijas telpās, kur katrs students pēta gan ūdens kvalitāti, gan aļģes, gan iežus u.c. interesantus augus un iežus. Pabijām ēkas augšējā stāvā, kur skaisti redzama Rīga un Torņakalns. Pēc pusdienām turpinājām veidot, spēlēt un radīt savus mazos mākslas darbus.

13.jūnijā bērni aktīvi iesaistījās mākslas un mūzikas darbnīcās. Tad sekoja pusdienas un brīvais laiks, kas ļāva izspēlēt dažādas aizrautīgas spēles. Tad izlozes veidā sadalījāmies četrās komandās un kopā ar pedagogiem devāmies orientēšanas spēlē “Torņakalna pērles”. Pēc tam bērni saņēma pateicības un dāvaniņas, baudīja medus kūku un sulas dzērienu.

14.0jūnijā bērni priecīgi devās ekskursijā uz Ādažiem, lai klātienē iepazītos ar ražotni “ Ādažu čipsi”. Tas bija vienreizējs un jauks piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pašu gatavoti čipsi, dāvaniņas, sirsnīgi vārdi un kliņģeris! Prieks un gandarījums par jaukajiem bērniem!

Uz tikšanos nākamajā gadā!”