Aktīvā, aizraujošā un piedzīvojumiem bagātā dienas nometne “Mana Pārdaugava” norisinājās no 01.jūnija līdz 14.jūnijam Pārdaugavas BJC “Altona”, Altonavas ielā 6.

Nometne sākās ar iepazīšanās spēlēm. Turpinājumā bērni tika iepazīstināti ar I.Ziedoņa daiļradi, jo nometnes vadmotīvs bija “Krāsainās pasakas” – mākslas un mūzikas saistība caur pasaku krāsām un tēliem. Pēc tam dienas gaitā bērni darbojās radošajās darbnīcās.

Nometnes otrajā dienā visi kopā devāmies izzinošā ekskursijā uz Daugavas muzeju Doles salā.

Trešajā nometnes dienā rīts sākās ar radošajām darbnīcām. Pēc tam devāmies uz Dzelzceļa muzeju, kur mūs gaidīja nodarbība “Iepazīsti un uzbūvē tvaika lokomotīvi”. Pēc pusdienām notika interesanta tikšanās ar zinātnisko teātri izbraukumā Laboratorium, kur bērniem bija iespēja iepazīties ar eksperimentiem un ķīmiskajām reakcijām.

Pirmdiena, nometnes ceturtā diena, sākās ar uzmundrinošu rīta rosmi, lai moži un atraktīvi varētu doties foto orientēšanās spēlē “Torņkalna pērles”, kas iepazīstināja bērnus ar Torņkalna skaistākajām kultūrvietām. Pēc pusdienām jaunie mākslinieki devās uz Arkādijas parku, lai gleznotu dabā.

Piektā nometnes diena jeb pelēkā diena sākās ar aktīvām sporta spēlēm. Pēc tam bērni varēja darboties mūzikas, bungu, stikla, vokālajā, ritmikas un ideju darbnīcās.

Trešdienā, sestajā nometnes dienā, bērni piedalījās maizes cepšanas meistarklasē Pastariņa muzejā. Notika aktīva darbošanās – graudu malšana, sviesta kulšana un iepazīšanās ar senajām latviešu spēlēm. Tad mūsu ceļš veda uz Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, kur noritēja aizraujoša nodarbība “Pasaciņa”.

Septītajā nometnes dienā bērni darbojās radošās darbnīcās, pēc kurām viņus iepriecināja kino seanss – latviešu animācijas filma “Jēkabs, Mimi un runājošie suņi”. Pēc pusdienām pie mums ciemojās Ziedoņa klase ar izlaušanās spēli, kur nācās spraigi domāt un būt atjautīgiem.

Astotajā dienā nometnes dalībnieki devās uz Nacionālo teātri, kur iepazinās ar teātri, tērpiem un pat piedalījās izrādes “Skroderdienas Silmačos” mēģinājumā.

Devītajā nometnes dienā norisinājās ekskursija uz Beverīnas labirintiem un notika picu cepšanas meistarklase “Vīnkalnos”. Tā bija aizraujoša, interesanta, izklaidējoša un atmiņā paliekoša ekskursija!

Pēdējā nometnes dienā bērni darbojās dažādās radošajās darbnīcās un gatavojās noslēguma pasākumam. Tajā piedalījās bērni kopā ar vecākiem un pedagogiem. Bērni bija sagatavojuši prezentāciju par nometnes dienām un brīnišķīgie muzikālie un nometnē iestudētie priekšnesumi priecēja visus klātesošos.

Informāciju sagatavoja nometnes vadītāja Jolanta Komarovska.