Nometnes

Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” dienas nometnes 2022.gada vasarā:

Altonavas ielā 6

01.-14.jūnijs

 • “Vasaras raibumi” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Kristīne Tihanova)
 • “Mana Pārdaugava” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Jolanta Komarovska)

15.-30.jūnijs

 • “Pietura-Torņkalns” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Inga Zēbolde)

15.-26.augusts

 • “Vasaras varavīksne” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Andra Ozola-Ķerāne)

Imantas ielā 11A

01.-14.jūnijs

 • “Saulespuķe” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Ieva Medne)
 • “Brīvsolis” 20 dalībnieki (vadītājs Jānis Mauriņš)

15.-30.jūnijs

 • “Saulgrieži” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Ieviņa Zakrepska)

15.-26.augusts

 • “Natsumi” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Jeļena Berežņeva)

Ruses ielā 13

01.-14.jūnijs

 • “Vasaras piedzīvojumi” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Jana Liepiņa)

15.-30.jūnijs

 • “Mēs Latvijai” 20 dalībnieki 7-11 gadi (vadītāja Alexandra Klementyeva)

Ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu atvērtajām bērnu nometnēm 2021.gada augustā 200 Rīgas pilsētas bērniem vecumā no 7 līdz 13 gadiem kopā ar pieredzējušiem un radošiem pedagogiem bija iespēja saturīgi un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaika dienas 10 dažādās Pārdaugavas BJC “Altona” rīkotās nometnēs.

No 2021.gada 02.augusta līdz 13.augustam notika 5 nometnes:

Informāciju par katru nometni iespējams atvērt, uzspiežot uz nometnes nosaukuma.

Altonavas ielā 6:

“Mana Pārdaugava 1” - nometnes vadītāja Jolanta Komarovska
Pirmā nometnes nedēļa.
“Pārdaugavas BJC “Altona” dienas nometne “Mana Pārdaugava 1” sākās ar izglītojošu pasākumu “Esi ūdensdrošs”. Atraktīvā un saistošā veidā nometnes dalībniekus iepazīstināja ar bērnu un pusaudžu traumu profilaksi aktīvās atpūtas laikā pie ūdens. Nodarbība notika interaktīvā sacensību formātā, kurā komandas sacentās ar zināšanām un prasmēm par drošību uz ūdens. Katrs nometnes dalībnieks saņēma piemiņas balvas. Pēc tam bērni darbojās radošajās darbnīcās: mūzikas, mākslas, rokdarbu, deju un vokālajā.

Nākamajā dienā mūs visus uzmundrināja rīta rosme. Tad sekoja foto orientēšanās spēle Dzelzceļa muzejā, kurā nometnes dalībnieki guva jaunas zināšanas un prasmes par dzelzceļa vēsturi. Šajā dienā interesanta un aizraujoša bija tikšanās ar biedrības “Hip canis Latvija” meitenēm, kas bija atbraukušas kopā ar saviem četrkājainiem draugiem un kopā ar nometnes bērniem vadīja aktivitāti “Sporto kopā ar suni!”.

Trešajā nometnes dienā mēs devāmies uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, kur mūs sagaidīja tēlnieks Ojārs Feldbergs, kurš veidojis brīnišķīgas akmens skulptūras un izveidojis šeit brīnišķīgu māksliniecisku vidi.

05.augustā devāmies meklēt “Torņkalna pērles”, kas spēles veidā iepazīstināja nometnes dalībniekus ar Torņkalna ievērojamākajām vietām. Gandarījums par paveikt; balvas un diplomi par labi padarītu darbu. Pēc pusdienām darbojāmies radošajās darbnīcās: mūzikas, vizuālās mākslas un mākslas. Nometnes dalībnieki priecīgi un gandarīti par paveikto devās mājup, lai tiktos atkal rīt.

Piektdienā mūs gaidīja I.Ziedoņa bibliotēka, kas nometnes bērniem bija sagatavojusi “izlaušanās” spēli, izmantojot I. Ziedoņa darbus. Tas tik bija piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem! Lai izdodas mums visiem kopā piepildīt sapņus!
Pielikumā foto mirkļi no mūsu interesanti un aizrautīgi pavadītās nedēļas. Paldies pedagogiem( I.Medne, E. Binde-Dzelzīte, I.Drēviņa, I. Brūkle, A. Liepiņa, U. Kronbergs, K. Karps, K. Tihanova) un bērnu vecākiem par atsaucību un atbalstu nometnes laikā!”

Pārdaugavas BJC “Altona” dienas nometnes “Mana Pārdaugava 1” vadītāja Jolanta Komarovska.

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne
Otrā nometnes nedēļa:
Dienas nometnes “Mana Pārdaugava 1” otrā nedēļa sākās ar rīta rosmi centra pagalmā, lai uzmundrinātu gan nometnes dalībniekus, gan pedagogus. Pēc tam ar labu noskaņojumu devāmies uz Retro auto muzeju, kur mūs sagaidīja muzeja vadītāja Diāna, kura pati ir piedalījusies auto rallijā. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ne tikai ar retro automašīnām, bet arī ar velosipēdu vēsturi Latvijā. Katram nometnes dalībniekam bija iespēja nofotografēties sev tīkamākajā retro automašīnā. Interesanti, ka muzeja darbība ir ļoti sena – trīs paaudžu garumā. Pēc muzeja apmeklējuma bērni darbojās gan vokālajā, gan deju darbnīcā.
10.augustā mēs viesojāmies Teātra muzejā. Mūs iepazīstināja ne tikai ar Dailes teātra dibinātāju Eduardu Smiļģi , bet bija iespēja ielūkoties teātra vēstures līkločos un paskatīties fragmentus no dažādām teātra izrādēm.
Bērni varēja iepazīties ar skatuves strādnieku darbu un izmēģināt kā darbojas teātra dekorācijas. Pēc pusdienām sekoja radoša darbošanās vizuālās mākslas un mūzikas darbnīcās.
Trešdien mūs sagaidīja  Ojāra Vācieša muzejs un radoša darbošanās dzejas stundā “Dzejdaba”. Pacilātā noskaņojumā nometnes dalībnieki atgriezās jauniešu  centrā. Pēc gardām pusdienām visi kopā darbojāmies dejas un mākslas darbnīcās. Pirms došanās mājup visi kopā noskatījāmies kino.
12.augusts – skaista ekskursija Namdaru darbnīcā Garkalnē. Namdaris Jānis mūs sagaidīja un iepazīstināja ar galdnieka darbu. Katram nometnes dalībniekam bija iespēja gan zāģēt, gan ar slīmestu izveidot no koka suvenīru par piemiņu, staigāt uz koka kājām, izķert kādu zivtiņu. Tad sekoja pikniks, kur cepām desiņas un mielojāmies ar gardu tēju.
Pārsteigumu netrūka – katram bija iespēja izbraukt ar trosi pāri dīķim, tajā skaitā arī skolotājiem, braukt ar plostu un vienkārši atraktīvi atpūsties.
Nometnes noslēguma diena – 13.augusts. Gatavojāmies noslēguma pasākumam, lai varētu priecēt pedagogus un vecākus ar bērnu veikumu nometnes laikā.
Noslēguma pasākumā izveidojām interesantu radošo darbu izstādi, bērni bija sagatavojuši prezentāciju par nometnes dienām un brīnišķīgie muzikālie priekšnesumi priecēja visus klātesošos.
Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne
“Vasaras varavīksne 1” - nometnes vadītāja Andra Ozola-Ķerāne

Pirmā nometnes nedēļa

Radoša nodarbošanās, mācāmies šūt:

Nometne Nometne Nometne Nometne

Darbojamies ar lego:

Nometne

Nodarbība ar kanisterapijas suņiem Klāru, Ufo un Patriku. “Sporto kopā ar suni”:

Nometne

Meklējam “Torņkalna pērles” orientēšanās gājienā un gatavojam komandu jautājumus:

Nometne Nometne Nometne Nometne

Izzinoša ekskursija un nodarbība Dzelzceļa muzejā:

Nometne Nometne

Nodarbība ar psiholoģi Airisu par komunikāciju un saskarsmi:

Nometne Nometne

Ekskursija uz LVM Tērvetes dabas parku, izglītojošs pārgājiens pa Meža taku un aktīva darbošanās mežā ar piedzīvojumu elementiem:

Nometne Nometne Nometne

Otrā nometnes nedēļa.

Nomentes vadītāja Andra Ozola-Ķerāne: “Pirmdiena sākās ar ekskursiju uz LNB. Otrdien bijām “Ziedoņa klases” izlaušanās spēle no 3 I.Ziedoņa pasakām. Trešdien devāmies ekskursijā uz “Cinevilla” ar kino tapšanas aizkulišu izzināšanu. Ceturtdiena bija radošo darbiņu diena. Un nometnes noslēgumā mega aktīva diena: pērļošana, Vecrīgas pastaiga ar tūrista acīm, nodarbība O.Vācieša muzejā un svētku torte.”

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

 Vecāku atsauksmes par nometni “Vasaras varavīksne 1”:

“Liels paldies nometnes vadītājai un visiem skolotājiem par brīnišķīgām, aizraujošām un piepildītām 2 nedēļām! 🎉🎉🎉”

“Paldies! Bērni bija sajūsmā. Un vēl pilnas rokas ar dažādiem darbiņiem katru dienu.🌟🌈”

“Paldies! Bija ļoti jauki!🌟🌞”

“Paldies visiem iesaistītajiem par mūsu bērniem veltīto laiku un uzmanību! Piedzīvotais pārsniedza cerības. 🙏🏻🌞”

Imantas ielā 11A:

"Natsumi" - nometnes vadītāja Jeļena Brežņeva

Pirmajā nometnes nedēļā tās dalībniekie paspēja pasportot, izveidot radošus darbiņus un šaut ar loku.

“Ar bērniem dejojām, dziedājām, zīmējām pedagogu portretus, turot flomasteru ar kāju pirkstiem, spēlejām futbolu un tautas bumbu, piedalījāmies stafetēs,” stāsta nometnes vadītāja Jeļena.

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Nometnes “Natsumi” otrajā nedēļā izbaudījām velobraucienu uz Lielupes Balto kāpu. 25 km garajā maršrūtā paspējām apskatīt Piknik parku ar piepūšamajām atrakcijām un MiniZoo. Turpinājām radošās darbnīcas un nometnes noslēgumā devāmies ar ekskursiju uz Līgatni, kur piedalījāmies pārgājienā pa Līgatnes dabas takām, kā arī izpriecājāmies Tīklu parkā.

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

"Saulgrieži" - nometnes vadītāja Ieviņa Zakrepska

Pirmā nometnes nedēļa:

Nometne Nometne

Izpētes ekspedīcija Dabas muzejā:

Nometne

Saulgrieži smilšu skulptūru konkursā Vakarbuļļos:

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Pirmā nometnes nedēļa tiko noslēgta ar teātri:

Nometne Nometne

Otrā nometnes nedēļa

Vēstures un kuģniecības muzejā:

Nometne Nometne Nometne

Saulgriežu radošās darbnīcas:

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Saulgrieži piedalījās smilšu teātrī un darbiņu veidošanā no krāsainām smiltīm:

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Pirms došanās uz Jūrmalu aktīvi tetovējāmies:

Nometne Nometne Nometne

Saulainais rīts ar sportiskām aktivitātēm un lietains pārsteigums:

Nometne Nometne

Darbiņi no Hama pērlītēm:

Nometne Nometne

Pēdējā nometnes dienā devāmies uz Mini zoo, veselības taku un piepūšamo atrakciju parku:

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Ruses ielā 13:

“Mēs Latvijai 1” - nometnes vadītāja Jana Liepiņa

Pirmā nometnes nedēļa. 

Mūsu nometni sākām ar iepazīšanās spēlēm un dejām.

Pirmās nedēļas laikā bērniem bija iespēja pērļot, filcēt, šūt savas lelles, iepazīties ar Rīgas botānisko dārzu un gleznot tur uz molbertiem, apzīmēt somas un veidot figūras no polimēra māla. Katras pastaigas laikā mēs izmantojām iespēju uzzināt kaut ko jauno arī par savu rajonu – Zolitūdi.

Paldies video gidam “Solitūdes pretstati” Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros. Bērni uzzināja par EKO sistēmu un piedalījās eksperimentālā nodarbībā, kuras ietvaros zemē tika iestādīti augi, kurus nometnes laikā kopt un par kuriem rūpēties.

Pirmās nedēļas noslēgumā bērni devās ekskursijā uz Tērveti.

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Otrā nometnes nedēļa bija bagāta ar dažādiem notikumiem.

Pirmajā dienā bērniem bija iespēja pagatavot īstu itāļu picu “Vīnkalnos”, pamaldīties pa Beverīnas labirintiem un pastaigāties pa koku skulptūru parku.

Nākamajā dienā bērnus sagaidīja tematiski zinātniskais šovs no “LABORATORIUM science theater”, kā laikā bērni vēroja ķīmijas un fizikas eksperimentus, kā arī paši tajos piedalījās.

Vienā no dienām audzēkņi kļuva par detektīviem un ar “Igrariga” vadītājiem meklēja briljanta zagli, risinot mīklas un loģiskos uzdevumus. Viss izdevās – briljants tika atrasts!

Lielākais nometnes projekts bija 3 pulciņu sadarbība – latviešu valoda, šūšana un zīmēšana. Par pamattēmu bija paņemta A.Brigaderes luga “Sprīdītis”.

Abas nometnes nedēļas bērni šūva lelles, latviešu valodā lasīja lugu un pasaku, gatavoja ainavas zīmēšanas nodarbības laikā, skatījās Latvijas animācijas filmu “Sprīdītis” un pētīja lugas varoņus Tērvetes dabas parka “Pasaku mežā”.  Rezultātā tika nofilmēti divi fragmenti no lugas leļļu teātra formātā. Video tika parādīts bērniem nometnes noslēguma pasākumā pēdējā dienā.

Nedrīkst aizmirst, ka visu nedēļu bērni arī attīstījās radoši, zīmējot uz akmeņiem, vinila platēm un t-krekliem, strādājot ar polimēra mālu, taisot savu laimes koku un mācoties dejot un muzicēt. 

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Video no izrādes “Sprīdītis”:

SPIED ŠEIT 1.daļa

SPIED ŠEIT 2.daļa

No 2021.gada 16.augusta līdz 27.augustam notika 5 nometnes:

Informāciju par katru nometni iespējams atvērt, uzspiežot uz nometnes nosaukuma.

Altonavas ielā 6:

“Mana Pārdaugava 2” - nometnes vadītāja Elīna Binde-Dzelzīte

Nometne “Mana Pārdaugava 2” ir attīstoša un izglītojoša dienas nometne ar dažādām radošām aktivitātēm bērniem vecumā no 7-13 gadiem.  

Plānotās aktivitātes nometnē: 

 • Dažādas radošas darbnīcas (gleznošana, rokdarbi, origami); 

 • Rīta rosme, vingrošanas  un spēļu nodarbības svaigā gaisā; 

 • Lekcija “Esi ūdens drošs! par drošību uz ūdens; 

 • Pārgājieni uz Torņakalna skaistākajām vietām; 

 • Aizraujoša foto orientēšanās spēle “Torņkalna pērles”; 

 • Tikšanās ar biedrības “HP Canis Latvija” pārstāvjiem – Sporto kopā ar suni; 

 • Ekskursijas un nodarbības I.Ziedoņa muzejā O.Vācieša muzejāDzelzcela muzejā, Teātra muzejā un Retro auto muzejā; 

 • Izbraukuma ekskursijas uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju un Garkalnes Namdaru darnīcu; 

 • Ēdināšana divreiz dienā – pusdienas un launags;  

 • Aizraujošs nometnes noslēguma pasākums un pikniks nometnes bērniem “Altonas” pagalmā: 

 • Brīvais laiks (aktivitātes pagalmā, grāmatu lasīšana, dažādas galda, loģiskās domāšanas un kustību spēles). 

Pirmā nometnes nedēļa.

Pirmajā nometnes dienā bērni iepazinās ar nometnes skolotājiem un čakli darbojās radošajās darbnīcās: mūzikas, mākslas, rokdarbu, ritmikas un vokālajā.
Nākamajā dienā mūs visus uzmundrināja rīta rosme. Tad sekoja foto orientēšanās spēle Dzelzceļa muzejā, kurā nometnes dalībnieki guva jaunas zināšanas un prasmes par dzelzceļa vēsturi. Šajā dienā interesanta un aizraujoša bija tikšanās ar biedrības “HP canis Latvija” meitenēm, kuras bija atbraukušas kopā ar saviem četrkājainiem draugiem un kopā ar nometnes bērniem vadīja aktivitāti “Sporto kopā ar suni!”. Bērni arī darbojās radošajās darbnīcās: mūzikas, vizuālās mākslas un rokdarbu.
Trešdienā viesojāmies Namdaru darbnīcā Garkalnē. Namdaris Jānis mūs sagaidīja un iepazīstināja ar galdnieka darbu. Katram nometnes dalībniekam bija iespēja gan zāģēt, gan ar slīmestu izveidot no koka suvenīru par piemiņu, staigāt uz koka kājām, izķert kādu zivtiņu. Tad sekoja pikniks, kur cepām desiņas un mielojāmies ar gardu tēju. Pārsteigumu netrūka – katram bija iespēja izbraukt ar trosi pāri dīķim, tajā skaitā arī skolotājiem, braukt ar plostu un vienkārši atraktīvi atpūsties.
Ceturtdien bērni laiku aizvadīja aizraujošās radošajās darbnīcās, gan dziedot, zīmējot, sportojot, gan kopīgi spēlējot galda spēles. 
Piektdienā mūs gaidīja I.Ziedoņa bibliotēka, kas nometnes bērniem bija sagatavojusi “izlaušanās” spēli, izmantojot I.Ziedoņa darbus. Tas tik bija piedzīvojums gan bērniem, gan pieaugušajiem!
Pielikumā foto mirkļi no mūsu interesanti un aizrautīgi pavadītās nedēļas. Paldies pedagogiem: I.Drēviņai, I. Brūklei, A. Liepiņai, U. Kronbergam, kā arī bērnu vecākiem par atsaucību un atbalstu nometnes laikā!
Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne
Otrā nometnes nedēļa.

Dienas nometnes “Mana Pārdaugava 2” otrā nedēļa sākās ar ekskursiju uz Retro auto muzeju, kur mūs sagaidīja muzeja vadītāja Diāna, kura pati ir piedalījusies auto rallijā. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīties ne tikai ar retro automašīnām, bet arī ar velosipēdu vēsturi Latvijā. Pēcpusdienā bērni darbojās gan bungu, gan mūzikas un mākslas darbnīcās.

24.augustā rītu sākām ar aktīvu rīta rosmi, lai radītu labu noskaņojumu visai dienai. Pēc tam mēs viesojāmies Teātra muzejā. Mūs iepazīstināja ne tikai ar Dailes teātra dibinātāju Eduardu Smiļģi , bet bija iespēja ielūkoties teātra vēstures līkločos un paskatīties fragmentus no dažādām teātra izrādēm. Bērni varēja iepazīties ar skatuves strādnieku darbu un izmēģināt, kā darbojas teātra dekorācijas. Pēc pusdienām sekoja radoša darbošanās vizuālās mākslas un mūzikas darbnīcās.
Trešdien mūs sagaidīja Ojāra Vācieša muzejs un aktīva darbošanās dzejas stundā “Dzejdaba”. Pacilātā noskaņojumā nometnes dalībnieki atgriezās jauniešu centrā. Pēc gardām pusdienām visi kopā darbojāmies ritmikas un mākslas darbnīcās, kā arī kopīgi noskatījāmies animācijas filmu.
26.augustā, ceturtdien, mēs devāmies uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, kur mūs sagaidīja tēlnieks Ojārs Feldbergs, kurš veidojis brīnišķīgas akmens skulptūras un izveidojis šeit brīnišķīgu māksliniecisku vidi. 
Nometnes noslēguma dienā, 27.augustā, mēs gatavojāmies noslēguma pasākumam, kurā bērni rādīja pašu radītu talantu šovu, kā arī nometnē sagatavotu bungu un vokālos priekšnesumus. Dienas noslēgumā bērni devās mājup, paņemot līdzi jaukas atmiņas, noemtnē iegūtas prasmes un skaistus makslas darbus.
Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne
“Vasaras varavīksne 2” - nometnes vadītāja Kristīne Tihanova

Nometne “Vasaras varavīksne 2” ir izglītojoša dienas nometne ar dažādām radošām aktivitātēm, kas piemērotas bērniem vecumā no 7-13 gadiem.

Nometnē darbosies smaidīgi un atsaucīgi Pārdaugavas BJC “Altona” pedagogi, kuri rūpēsies par bērniem visas nometnes norises laiku, iedrošinās un motivēs būt aktīviem un ieinteresētiem.

Plānotās aktivitātes nometnē:

 • Dažādas radošās darbnīcas (krepapīra un plastalīna glezniņu veidošana, zīmēšana dabā, veidosim varavīksni no krasainā papīra un radoši izpaudīsimies ar krāsām un zīmuļiem);
 • Rīta rosme, mūsdienu deju un sporta spēļu nodarbības ar dažādu inventāru svaigā gaisā;
 • Lekcija “Fizisko aktivitāšu nozīme bērniem un jauniešiem”;
 • Teātra, mūzikas nodarbības un kopdziesmas mācīšanās;
 • Pārgājieni uz Torņakalna skaistākajām vietām;
 • Aizraujoša foto orientēšanās spēle un viktorīna;
 • Tikšanās ar biedrības “HP Canis Latvija” pārstāvjiem – sporto kopā ar suni;
 • Ekskursijas un nodarbības I.Ziedoņa muzejā un O.Vācieša muzejā:
 • Izbraukuma ekskursijas uz Pedvāles brīvdabas mākslas muzeju un Garkalnes namdaru darnīcu;
 • Krāšņs nometnes noslēguma koncerts un pikniks nometnes bērniem “Altonas” pagalmā:
 • Ēdināšana divreiz dienā – pusdienas un launags;
 • Brīvais laiks (labo vārdu kaste, aktivitates pagalmā, grāmatu lasīšana, dažādas galda, loģiskās domāšanas un kustību spēles).

Nometnes pirmā nedēļa paskrējusi un piedzīvots tik daudz interesanta un radoša. Pirmo nometnes dienu iesākām ar aktīvām saliedēšanās spēlēm, kas bērniem palīdzēja iepazīties un atraisīties. Bērni ar lielu interesi noskatījās video lekciju “Droša atpūta pie ūdens”. Dienas izskaņā darbojāmies mākslas nodarbībās, izgatavojām skaistas varavīksnes un veidojām glezniņas no plastalīna. Katru rītu dalībnieki lasa ziņas no pašu izrotātās baumu un labo vārdu kastītes. Tas patīkami iepriecina nometnes dalībniekus un pedagogus.

Otrā diena turpinājās ar lekciju par fiziskajām aktivitātēm un to nozīmi, kā arī orientēšanās spēli “Torņkalna pērles”, kuras laikā devāmies uz dažādām Torņkalna vietām. Pēc orientēšanās noskatījāmies filmiņu par Torņkalnu, un bērni piedalījās viktorīnā, par to saņemot balvas. Otrās dienas pēcpusdienā nometnē ciemojās HP Canis suņi. Viesi bērnus iepazīstināja ar dažādiem trikiem un pareizu apmācību, kas motivē sportot kopā ar suni.

Trešā un ceturtā nometnes diena mums bija ekskursiju dienas. Devāmies uz I.Ziedoņa muzeju un Pedvāles brīvdabas mākslas muzeju. Bērniem ļoti patika abas ekskursijas.

Nometnes pirmās nedēļas izskaņā turpinājām radoši darboties pērļošanas un teātra mākslas radošajās darbnīcās. Apzīmējām t-kreklus. Visas nometnes dienas kā koša varavīksne priecē bērnus un viņu vecākus.

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Nometnes otrā nedēļa vērsta uz fizikajām aktivitātēm un iesākusies ar radošo projektu “Mans sapņu sporta klubs”, kur nometnes dalībnieks katrs veido savu radošo darbu un to prezentēja. Aktivitātes mērķis – veicināt bērnus nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm un veicināt runas prasmes. Nometnes otrajā nedēļā nometnes dalībnieki ļoti priecīgi par pārgājienu uz Māras dīķa laukumiņu, jo tur varēja kārtīgi izdauzīties ar saviem jaunajiem draugiem. Otrās nometnes nedēļas ekskursijas paliks ilgi atmiņā. Bērni radoši darbojās O.Vācieša muzejā un macijās darboties ar koku “Namdaru darbnīcā” Garkalnē. Nometnes noslēgumā Pārdaugavas BJC “Altona” pagalmā tika organizētas sportiskas aktivitātes (dažādas stafetes, spēles un kustību rotaļas). Nometnes pēdējā dienā bērni darbojās grupās un veidoja vizuālas prezentācijas par nometni. Nometnes noslēguma pasākumā prezentēja darbiņus, dziedāja kopdziesmu “Tikai tā” un dejoja deju “Macarena”. Pēc cītīgi padarīta darba katrs nometnes dalībnieks saņēma diplomu un somiņu ar Pārdaugavas BJC “Altona” logo. Noslēgumā pagalmā bērni macījās pūst lielos burbuļus un cienājās ar gardām kūkām. Daudzi bērni atzinās, ka šī ir bijusi viņu labaka nometne viņu dzīvē.

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

 

Imantas ielā 11A:

“Brīvsolis” - nometnes vadītājs Jānis Mauriņš
Nometne “Brīvsolis” ir izglītojoša atpūtas nometne ar radošām un sportiskām aktivitātēm.
Iekštelpās paredzētas radošās darbnīcas ar zīmēšanas, līmēšanas, krāsošanas, griešanas elementiem. Tur pat arī prāta un galda spēles: gaisa un galda hokejs, novuss, šautriņu mešana, galda futbols, dambrete, “Monopols”, “Tāda ir dzīve”, “Uno” un daudzas citas. Spēka izsīkuma brīžos būs iespēja “iekrist” milzīgos pufos un matračos. 
Ārā notiks klasisko sporta spēļu (futbola, basketbola, volejbola, badmintona, florbola) elementu apmācība ar pašu spēli noslēgumā. Būs arī stafetes, komandu sacensības ar interesantiem uzdevumiem, “Tautas bumba” un tradicionālas spēles citādākās formās (piemēram, ar neatbilstošu inventāru). Izmēģināsim arī šaušanu ar loku. “Ieslēgsim arī smadzenes” ar “Mēmo šovu” un līdzīgām aktivitātēm.
Dalībniekus gaida arī divas izbraukuma ekskursijas (ar autobusu), pārgājiens pilsētvidē pa tuvējiem mikrorajoniem un interesants velobrauciens.
Pusdienas un launags kompensēs iztērētās kalorijas un dos enerģiju plānoto aktivitāšu īstenošanai. 
“Saulespuķe” - nometnes vadītāja Inga Zēbolde

Nometne “Saulespuķe” ir atpūtas un piedzīvojumu nometne ar dažādiem radošiemsportadejasaktīvās atpūtas uzdevumiemekskursijām un kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu

Iekštelpās paredzētas nodarbībaskurās gleznosimlīmēsimkrāsosimveidosim mākslas darbus, kurus vēlāk arī atrādīsim vecākiem dienas noslēguma āra izstādēs.

Svaigā gaisā darbosimies visvairāk – ar dejiskāmiprovizācijassportamūzikasdziedāšanasdažādu radošo spēļu aktivitātēm. Rīkosim ipmrovizācijas teātra un kustību mini izrādes, ko dienas beigās atrādīsim vecākiem āra “skatuvē“. 

Dosimies arī dažādās ekskursijās uz mini zoo “Rakši”Līgatnes dabas takāmGūtmaņaluIeriķu dzirnavāmRīgas motoramuzeju un Rīgas botānisko dārzu. 

Pirmā nometnes nedēļa.

Nometnes vadītāja Inga Zēbolde: “Nedēļu pavadījām ļoti labi. Tto iesākām ar iepazīšanos, kopīgu izkustēšanos pagalmā, dalīšanos komandās, izdomājot to nosaukumus, izveidojot komadas karogus, sagatavojot komadas prezentāciju un sadraudzējoties. Pēcāk darbojāmies radošajās darbnīcās, kur veidojām muzikālos, runas priekšnesumus, rokdarbu darbnīcā gatavojām ledusskapja magnētiņus, sapņu ķērājus, apgleznojām krūzes, filcējām, gleznojām. Veidojām arī “scratch” spēli datorprogrammā. Sportojām skolas pagalmā, spēlējot tautas bumbu un sacenšoties komandu lielajās, pinķerīgajās stafetēs. Pēcpusdienā uz skatuves pagalmā atrādījām teātra, deju un mūzikas nodarbībās paveikto. Apmeklējām Rīgas Motora muzeju, apskatot vēsturiskus auto. Nedēļu noslēdzām ar ekskursiju uz kamieļu parku “Rakši” Vidzemē, vēlāk ieturot pusdienas piknika vietā – Gaujas krastā.”

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Otrā nometnes nedēļa.

Otrā nedēļa mums pagāja ļoti ātri. Sākām to ar darbošanos radošajās darbnīcās, zīmējot, filcējot, muzicējot, dejojot flamenko nodarbībās. Otrajā nometnes dienā devāmies uz Latvijas Universitātes botānisko dārzu, vēlāk darbojāmies teātra un rokdarbu nodarbībās. Trešajā dienā devāmies uz Latvijas Nacionālo Dabas muzeju, vēlāk darbojāmies rokdarbu, mūzikas nodarbībās un spēlējām sporta spēles skolas pagalmā. Ceturtajā dienā jau nometnes izskaņaās sajūtās kopā vingrojām “Sveicienu Saulei” un iemācījāmies “Flash Mob” deju, vēlāk sākām gatavoties nometnes noslēgumam – talantu šovam, kurā visi dalībnieki parādīja savus individuālos talantus un spējas – deju priekšnesumi, stand up komēdijas priekšnesums, kāršu triki, Puškina dzejas lasījumi, ukuleles muzikālie priekšnesumi u.c. Nobeigumā visi dalībnieki tika apbalvoti ar balvām un īpašajām nominācijām. Nometnes pēdējā dienā devāmies uz Līgatnes dabas takām, ar priecīgu garastāvokli atvadījāmies, norunājot tikties arī nākamgad! 

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Ruses ielā 13:

“Mēs Latvijai 2” - nometnes vadītāja Alexandra Klementyeva

Plānotās aktivitātes nometnē “Mēs Latvijai 2” 

 • Latviešu tautas dzīvesziņas nodarbības;
 • Radošās darbnīcas – zīmēšana (t.sk. dabā), veidošana, filcēšana, šūšana, mezglošana, perļošana; 
 • Mūsdienu dejas, mūzika, sports, rotaļspēles svaigā gaisā; 
 • Lego darbnīcas; 
 • Eko nodarbības (eksperimentālā nodarbība ar zemi, lekcija par Eko sistēmu, izglītojošs pasākums “Esi ūdensdrošs!”);  
 • Orientēšanas spēles Imantā; 
 • Botāniskā dārzā apmeklējums; 
 • Smilšu figūru veidošana Jūrmalā; 
 • Picas cepšanas meistarklase brīvdabas picērija “Vīnkalni”; 
 • Ekskursija uz Beverīnas labirintiem;  
 • Ekskursija uz Tērvetes dabas parku; 
 • Filmu pēcpusdiena;  
 • Nometnes noslēguma pasākums. Nometnes dalībnieku ēdināšana kafejnīcā “Vatrooshka cafe” divreiz dienā – pusdienas un launags. 

Pirmā nometnes nedēļa.

Pirmdiena bija veltīta iepazīšanās spēlēm un dejām.  

Otrdien nometnes dalībnieki devās “Pasaku pasaulē” Tērvetes Dabas parkā.  

Nedēļas vidū bērni devās uz Jūrmalu, kur piedalījās komandu smilšu figūru veidošanas konkursā ”Mūsu pilsēta”.  

Bērni uzzināja par EKO sistēmu un piedalījās vides izglītības nodarbībā, kā ietvaros iestādīja augus, lai tos vērotu un koptu nometnes laikā. 

Radošajās nodarbībās nometnes dalībniekiem bija iespēja pērļot, filcēt, veidot cepures no papīra un tematiskus suvenīrus no polimēra māla, kā arī apgleznot  auduma somas.  

Nedēļas noslēgumā nometņotāji devās uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, lai baudītu dabas skaistumu un atveidotu to ar vizuālās mākslas palīdzību.    

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Otrā nometnes nedēļa.

Otrā nometnes nedēļa bija veltīta mūzikai, dejām, pērlīšanai, veidošanai, zīmēšanai un lego. Otrdien nometnes dalībnieki devās pa Beverīnas labirintiem, kur jautri pavadīja laiku brīvā dabā, jo šī atpūtas vieta piedāvā 80 lielformāta kustības, prāta spēles un atrakcijas. Pa ceļam uz Beverīnas labirintiem nometnes dalībniekiem bija iespēja piedalīties picas cepšanas meistarklasē brīvdabas picērijā “Vīnkalni”. Ciemos pie nometnes dalībniekiem atbrauca Laboratorium zinātniskā šova komanda, lai pārsteigtu bērnus ar interaktīvajiem fizikas un ķīmijas eksperimentiem. Nometnes programmas ietvaros dalībnieki kļuva par detektīviem un kopā ar “Igrariga” vadītājiem meklēja briljanta zagli, risinot mīklas un loģiskos uzdevumus. Nometnes pēdējā dienā dalībnieki piedalījās noslēguma pasākumā un saņēma pašu rokām izgatavotos suvenīrus, kas nometnes laikā tika apkopoti no vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izstādes.

Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne Nometne

Kontaktinformācija:

Altonavas iela 6, Rīga, LV-1004 | 📞 67612354;
Imantas iela 11A, Rīga, LV-1067 | 📞 67105436;
Ruses iela 13, Rīga, LV-1029 | 📞 67404160.

2020.gadā Pārdaugavas BJC “Altona” rīkotās dienas nometnes

Sazināties. Iesaistīties.

Altonavas iela 6, Rīga, LV-1004

Zvaniet mums: +371 67612354