2022.gada 19.maijā Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi rīkoja vizuālās mākslas plenēru dabā “Zem kastaņu baltajām svecēm”, kas notika no plkst.15.00 līdz 18.00 Arkādijas parkā.

Plenēra mērķis bija attīstīt radošo iztēli, krāsu izjūtu un mācīt veidot kompozīciju dabā. Plenēra uzdevumi bija rosināt bērniem un jauniešiem saskatīt dabas norises, krāsas dabā, kā arī vides objektus – mājas, ielas, braucošu transportu utt. – motivēt Rīgas interešu izglītības iestāžu vizuālās mākslas audzēkņus un viņu skolotājus radošai sadarbībai un pieredzes apmaiņai.

Plenērā piedalījās 45 dalībnieki gan no interešu izglītības iestādēm, gan no Rīgas vispārizglītojošām skolām.

Vecuma grupā 10-14 gadi 1.vietu ieguva Laura Šulce no Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” (ped. Guna Mēnese-Kudule), 2.vietu Zuzanna Berzinska Pārdaugavas BJC”Altona” (ped. Ingrīda Irbe), 3.vietu ieguva Adelīna Slišāne no Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” (ped. Guna Mēnese-Kudule).

Vecuma grupā 15-18 gadi 1.vietu ieguva Petra Belova no Pārdaugavas BJC “Altona” ( ped. Dace Endziņa), 2.vietu ieguva Aldis Straume no Pārdaugavas BJC “Altona” (ped. Dace Endziņa) un Betija Zemīte no Rīgas Jauno tehniķu centra (ped. Viola Rogule), 3.vietu ieguva Anna Laura Lucika no J. G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas (ped. Nataļja Levkoviča).

Vecuma grupā 19-25 gadi 1.vietu ieguva Marta Ulise Elksniņa no Rīgas Jauno tehniķu centra (ped. Viola Rogule), 2.vietu ieguva Sanija Mihailova no Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” (ped. Guna Mēnese-Kudule).

Darbi tiks izstādīti BKUS Gaiļezera novietnē.

Paldies dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par brīnišķīgu, radošu un pozitīvu gaisotni!