Notice: getimagesize(): Read error! in /var/www/altona/html/wp-content/plugins/envira-gallery-lite/includes/global/common.php on line 957

Notice: getimagesize(): Read error! in /var/www/altona/html/wp-content/plugins/envira-gallery-lite/includes/global/common.php on line 957

Notice: getimagesize(): Read error! in /var/www/altona/html/wp-content/plugins/envira-gallery-lite/includes/global/common.php on line 957

Notice: getimagesize(): Read error! in /var/www/altona/html/wp-content/plugins/envira-gallery-lite/includes/global/common.php on line 957

Notice: getimagesize(): Read error! in /var/www/altona/html/wp-content/plugins/envira-gallery-lite/includes/global/common.php on line 957

Notice: getimagesize(): Read error! in /var/www/altona/html/wp-content/plugins/envira-gallery-lite/includes/global/common.php on line 957

22.10.2021.

2021.gada 20.oktobrī Pārdaugavas BJC Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros notika radošā darbnīca “Radām un baudām!”

Brīvprātīgie sadarbībā ar interešu izglītības pedagogiem sagatavoja visu nepieciešamo kulinārijas meistarklases organizēšanai, koordinēja darbus zupas pagatavošanai āra virtuvē. Šajā dienā notika arī rudens talka “Zelta lapkritis”, kurā brīvprātīgie sadarbībā ar dārznieku un projektā iesaistīto personālu organizēja un koordinēja teritorijas sakopšanas darbus. Talkā piedalījās arī bērni un jaunieši no Pārdaugavas BJC “Altona”. Darbi veicās labi, jo sākot no plkst.12.00 lietus pārstāja un varēja paveikt ieplānoto. Pēc labi padarīta darba visi talcinieki degustēja gardo zupu – soļanku, kas izdevās ļoti labi. Paldies visiem talciniekiem par atsaucību rudens sakopšanas darbos!

Radošā darbnīca “Radām un baudām”, rudens talka “Zelta lapkritis”

08.09.2021.

Visas vasaras garumā Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros notika daudz dažādu aktivitāšu:

  • 25.augustā Brīvdabas kino vakarā tika demonstrēts neticams stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem “Sapņu komanda 1935” Andreja Ēķa un Aigara Graubas režijā. Pirms filmas komentārs par tapšanu, ka 1935.gadā Ženēvā tika rīkots pirmais Eiropas čempionāts basketbolā. Basketbols tajā laikā nebija īpaši populāra spēle. Līdz šim neviena komanda nebija piedalījusies starptautiskajās sacensībās. Visi grib būt pirmie, ierakstīt savas valsts vārdu sporta vēsturē. Čempionātam gatavojas arī Latvijas izlases vienība, kurai ceļš uz šo čempionātu nav viegls. Uzvarēt var tikai uzvarot sevi! Filma, kura ļoti patīk pusaudžiem un jauniešiem.
  • 21.augustā tika rīkots labdarības tirdziņš “Dots devējam atdodas”, kā laikā pilnīgi par brīvu tika piedāvāta iespēju apkaimes iedzīvotājiem nākt un izvēlēties sev vajadzīgo no lielā, visa mēneša garumā noritējušās labdarības akcijas saziedoto mantu klāsta, kā arī kaut ko ziedot arī no savas puses. Pateicība ziedotājiem par izpratni un cieņpilnu attieksmi gan pret ziedojumu apkopotājiem, gan saņēmējiem, jo sagādātās lietas bija patiešām labas kvalitātes, tīras, mazlietotas, sakoptas (ar retiem izņēmumiem). Tirdziņa norises dienā visas lietas neatrada sev otrās mājas, tādēļ tās tiks nogādātas tālāk pēc nepieciešamības sadarbībā ar ģimeņu atbalsta centru “Dace”.
  • 04.augustā Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros notika tematiska nodarbība ar psiholoģi Airisu Šteinbergu. Interesentiem bija iespēja uzzināt par dažādiem komunikāciju veidiem un to, kā cilvēkiem ar atšķirīgu komunikācijas veidu savstarpēji sadarboties. Nodarbības laikā bērni un pusaudži varēja izspēlēt dažādas sadarbības spēles, iejusties dažādās lomās ar teātra sporta spēļu palīdzību, uzzināt savstarpējās saskarsmes uzlabošanas paņēmienus . Psiholoģes vadītā nodarbība bija interesanta ne tikai jaunajai paaudzei. Kaut gan pieaugušie krietni kūtrāk iesaistījās un līdzdarbojās, izvēloties malā sēdētāju lomu, tomēr, psiholoģes uzdevumu iekustināti, atraisījās un mēģināja sadarboties. Secinājums: bērnībā apgūtā pozitīvā komunikācija padara cilvēka savstarpējās attiecības patīkamas, saprotamas un veidojamas visa mūža garumā. Paldies psiholoģei Airisai Šteinbergai!
  • No 01. līdz 21augustam notika labdarības ziedojumu vākšanas akcija, ziedojumu vākšanas reklāmas un labdarības tirdziņa kampaņa sociālajos tīklos, kā arī ziedojumu uzkrāšana labdarības tirdziņam “Dots devējam atdodas”. Akcijas mērķis bija aicināt tuvējās apkaimes iedzīvotājus un Pārdaugavas BJC “Altona” kolektīvu ziedot ģimenēm nepieciešamās sadzīves lietas, apģērbu, apavus un īpaši piedomāt par ģimenēm ar bērniem, kuriem nepieciešams materiālais atbalsts. Ziedotāju artava bija gana liela un bezgala sirsnīga: jaunas un mazlietotas bērnu drēbes, pusaudžu modes lietas, apģērbu aksesuāri, sieviešu un vīriešu apģērbs, apavi, saimniecības preces, bērnu mēbeles, rotaļlietas, somas, grāmatas u. c.
  • 28.jūlijā Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros notika brīvdabas kino seanss, kurā tika demonstrēta viena no izcilākajām latviešu kinolentēm “Zvejnieka dēls” Viļa Lapenieka režijā. Galvenajā lomā – Pēteris Lūcis (Oskars). Brīvprātīgie palīdzēja sakārtot Brīvdabas kinoteātri. Pirms kinoseansa informācija par to, ka populārā Viļa Lāča ekranizācija kļuva par nacionālo grāvēju, kas radīja neiedomājamu ažiotāžu un tās pirmizrādē greznajā “Splendid Palace” publika izlauza kinoteātra durvis. Kino seansā piedalījās jaunieši no PBJC “Altona”, viņu vecāki un iedzīvotāji no Torņkalna apkaimes.

Projekta aktivitātes vasaras mēnešos

01.-21.08.2021.

Brīvprātīgā darba projekts "Altona iedvesmo"

Labdarības tirdziņš tiek organizēts Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros.  Brīvprātīgie sadarbībā ar projektā iesaistīto personālu pagalmā organizē un nodrošina ziedojumu saņemšanu, maiņu un izsniegšanu. koriģē mantu sadalījumu atbilstoši pieprasījumam. Labdarības tirdziņā saziedoto mantu nogādāšana adresātiem notiks sadarbībā ar RD LD Sociālā dienesta Pārdaugavas nodaļu.

07.07.2021.

2021.gada 07.jūlijā brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros interesentiem bija iespēja piedalīties klātienes lekcijā – nodarbībā “Cilvēka tipoloģija jeb Kas es esmu? Kāds es esmu? Kādēļ es tāds esmu?” Lekcijas-nodarbības mērķis bija iepazīstināt ar cilvēku tipoloģijām un sniegt praktiskus ieteikumus, kā katru atpazīt un kā veidot sadarbību un komunikāciju, lai tā būtu pozitīva un pieņemama abām pusēm. Lekciju vadīja Dr.paed. Māra Bernande.

Dr.paed.Māras Bernandes lekcija

30.06.2021.

30.jūnijā notika brīvdabas kino seanss un attālinātā lekcija “XYZ paaudzes un tās vērtības”. Kino seansa mērķis bija iepazīties ar Latvijas kino zelta fondu, kā ietvaros noskatījāmies filmu “Zvejnieka dēls”. Lekciju lasīja LU profesore Zanda Rubene, kura interesantā un aizraujošā veidā stāstīja par paaudžu raksturīgākām vērtībām un attieksmēm, par iespējām sadarboties un saprasties.

19.jūnijā Pārdaugavas BJC “Altona” notika ielīgošanas pasākums – Jāņu siera siešana, Līgo svētku vainagu meistarklase, pagalma pušķošana, Līgo svētku dziesmu skandināšana un rotaļās iešana. Apgleznojām mēbeles no paletēm un priecājāmies par augiem, kas vareni aug augstajās dobēs. Ielīgošanas pasākumā piedalījās folkloras grupa “Savieši”, kuri iesaistīja gan brīvprātīgos, gan bērnus un jauniešus, gan pedagogus jautrās Līgo spēlēs un dziesmās. Pasākuma gaisotne bija radoša, prieka un iedvesmas pilna.

Ielīgošanas pasākums “Altonā”

Kino seanss un Z.Rubenes vieslekcija

07.06.2021.

5. jūnijā, saskaņā ar projekta plānu, notika Ģimeņu diena, kā ietvaros tika rīkots kino seanss “Neparastie rīdzinieki”, labāko skiču autoru apbalvošana un radošā darbnīca. Brīvprātīgie, sadarbībā ar interešu izglītības skolotājiem, pagalmā organizēja izgatavoto mēbeļu apgleznošanu. Apbalvojām skiču konkursa dalībniekus, kuri kopskaitā bija 14 audzēkņi. Dalībnieki uz apbalvošanu bija ieradušies kopā ar saviem vecākiem un pedagogiem. Pēc brīvdabas kino seansa bija sagatavota interesanta viktorīna par redzēto. Pasākuma gaisotne bija radoša, saulaina un gandarījuma pilna par paveikto, redzēto un piedzīvoto.

Ģimeņu diena un skiču konkursa “Skicējam sapņu pagalmu!” apbalvošana

13.05.2021.

12.maijā Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” pagalmā, Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros, eksperta (galdnieka) Jura Ozola vadībā brīvprātīgie apguva zināšanas un prasmes āra galdu un krēslu izgatavošanā no transportēšanas paletēm. Laika apstākļi bija labvēlīgi un darbs veicās labi. Tika izgatavoti divi palieli krēsli un galds. Galdi un krēsli tiks apgleznoti. Visi projektā iesaistītie cilvēki devās mājup gandarīti par paveikto, jo rezultāts ir labs!

Liels paldies arī Jura Ozola dēliem Ričardam un Rodrigo par idejām un prasmīgu darbu, pārveidojot paletes par praktiskām un funkcionālām mēbelēm!

Darbs pie mēbeļu izgatavošanas turpināsies 19.maijā. 

Radošā darbnīca “Mēbeļu izgatavošana no paletēm”

06.05.2021.

28.aprīlī plkst.15.00 Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” iekšpagalmā notika brīvdabas kino seanss.

Brīvdabas kino seansā piedalījās brīvprātīgie, bērni un jaunieši no Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” (kopskaitā 10 cilvēki). Kino seanss notika ievērojot valstī noteiktos COVID-19 ierobežojumus.

Kino seansa laikā tā dalībniekiem bija iespēja nosaktīties filmu “Tēvs Nakts”, kas ir 2018.gada Latvijas spēlfilma. Tas ir stāsts par rīdzinieku Žani Lipki un viņa ģimenes centieniem glābt ebrejus II pasaules kara laikā. Filma ir gan iedvesmojoša, gan dramatiska, liekot aizdomāties par to, ko mēs saucam par varoņiem. Filmas režisors ir Dāvis Sīmanis, un šī ir otrā viņa režisētā pilnmetrāžas spēlfilma. Filma ieguvusi trīs “Lielā Kristapa” nominācijas. Galvenās lomas atvedo Artūrs Skrastiņš, Ilze Blumberga un Matīss Kipļuks.

Brīvdabas kino seanss

27.04.2021.

Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrā “Altona” veiksmīgi turpinās brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo!” aktivitātes. 24.aprīlī brīvprātīgie interešu izglītības pedagogu vadībā apguva suši gatavošanas prasmes. Turpinājām arī darbu pie augsto dobju izgatavošanas. Pēc labi padarīta darba dienas noslēgumā kopā ar galdniecības darbos iesaistītajiem tika degustēti gardi sagatavotie suši – ar lasi, ar krabju nūjiņām, ar avokado, ar svaigo gurķi un sieru. Pacilāti un gandarīti par paveikto eksperti, brīvprātīgie un pedagogi mājup devās labā noskaņojumā. Pozitīvā gaisotnē pavadīta diena, kas papildināta ar sadarbības un jaunu dzīves prasmju apgūšanu.

Paldies visiem par darbu! Lai izdodas arī turpmāk!

Suši gatavošanas meistarklase

Augsto dobju gatavošanas noslēgums

19.04.2021.

Sestdien, 17.aprīlī, veiksmīgi turpinājām strādāt pēc noteiktā projekta grafika. Labie laika apstākļi veicināja ražīgo darbu pie augsto dobju darināšanas un picu gatavošanas meistarklases norises. Visas aktivitātes notika Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra pagalmā, ievērojot valsts noteiktos COVID-19 ierobežojumus. Eksperti darbojās kopā ar brīvprātīgajiem, darinot puķu un zaļo augu kastes. Pēc labi padarīta darba visi kopā baudījām pašu ceptās picas.Paldies ekspertiem un brīvprātīgā darba veicējiem!

Fotogalerija no brīnišķīgi darbīgās dienas Jums palīdzēs sniegt priekšstatu par kopīgi pavadīto laiku.

Augsto dobju gatavošana turpinās

Picas gatavošanas meistarklase

16.04.2021.

Attīstības projekta “Altona iedvesmo” sadaļas “Kulinārijas meistarklases” ietvaros piedāvājam video apmācību, kā izcept gardus un zeltainus pīrādziņus.

[/et_pb_text][/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]