Ar mērķi rosināt bērnu un jauniešu interesi par talantīgo latviešu dzejnieku Ojāru Vācieti un viņa daiļradi, veicināt bērnu un jauniešu radošumu, bagātināt valodas krājumu un fantāziju, attīstīt spēju izteikties, kā arī veicināt piederības sajūtu Latvijas galvaspilsētai Rīgai no 2024.gada 18.marta līdz 2024.gada 18.maijam Pārdaugavas BJC “Altona”, Altonavas ielā 6 un Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša ielā 19, norisinājās Rīgas izglītības iestāžu literāro darbu  konkurss „Dzejnieks un Rīga”. Konkursā piedalījās 70 dalībnieki no 10 izglītības iestādēm. Savu skolēnu darbus konkursā iesniedza 16 skolotāji. Konkursā pārstāvētās izglītības iestādes ir Rīgas 34.vidusskola, Rīgas 95.vidusskola, Rīgas Angļu ģimnāzija, Rīgas Teikas vidusskola, Rīgas Ziepniekkalna vidusskola, Andreja Pumpura 11.pamatskola, pamatskola “Rīdze”, Rīgas 69.pamatskola, Rīgas Pļavnieku pamatskola un Pārdaugavas BJC “Altona”. Skolēnu  darbus vērtēja kompetenta žūrija: Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse, Pārdaugavas BJC “Altona” direktores vietniece izglītības darbā Balva Šlanka un Pārdaugavas BJC “Altona” izglītības metodiķe Jolanta Komarovska. Darbi tika vērtēti četrās klašu grupās: 4.klase, 5.–6.klase , 7.–9.klase un 10.–12.klase. Visvairāk – 36 darbi – iesniegti 7.–9.klašu grupā. 4.klašu grupā iesniegti 8 darbi, 5.–6.klašu grupā iesniegti 20 darbi, bet 10.–12.klašu grupā iesniegti 6 darbi. 

Visi konkursā iesniegtie darbi izlasāmi elektroniski un ievietoti QR kodos, kas skenējami ŠEIT.

Rīgas izglītības iestāžu literāro darbu konkursa “Dzejnieks un Rīga” rezultāti apskatāmi ŠEIT.

Savukārt no 2024.gada 15.aprīļa līdz 17 maijam norisinājās Rīgas atklātais bērnu un jauniešu datorgrafikas  konkurss – izstāde „Dzejnieks un Rīga”.

Konkursā piedalījās 49 dalībnieki un tika iesniegti 57 darbi no 7 iestādēm: BJC “Daugmale”, Rīgas Jauno tehniķu centrs, F. Brīvzemnieka pamatskola, Privātā vidusskola Patnis, Rīgas Igauņu pamatskola,  Pārdaugavas BJC “Altona”, Āgenskalna sākumskola. Skolēnu darbus vērtēja kompetenta žūrija: Pārdaugavas BJC “Altona” mākslas un dizaina skolotājas Ingrīda Irbe, Ināra Dumpeniece un Maija Potgītere. Darbi tika vērtēti četrās vecuma grupās: 7-10 gadi, 11-15 gadi, 16-18 gadi un 19-25 gadi.  Pārdaugavas BJC “Altona” Facebook lapas apmeklētāji varēja arī piedalīties darbu vērtēšanā, izvēloties “Skatītāju simpātiju”.

Konkursa dalībnieki savos darbos atklāj lieliskas prasmes interpretēt tekstuālu informāciju un attēlot to dažādos veidos. Kā arī pārliecinoši atklāj savas novērošanas prasmes un spēju pievērst uzmanību būtiskām detaļām. Konkursa darbi ir pilni ar krāsainu aizrautību, mutuļojošiem fantāziju lidojumiem un kvalitatīviem tehniskiem risinājumiem. Iesniegtie darbi pārsteidz, apbur un valdzina. Priecē dalībnieku spēja vērot, fantazēt un uzdrīkstēties savas idejas attēlot vizuāli skatāmā veidolā.

Rīgas atklātā bērnu un jauniešu datorgrafikas  konkursa – izstādes “Dzejnieks un Rīga” rezultātu protokols apskatāms ŠEIT.

Abu konkursa apbalvošana norisinājās 2024.gada 18.maijā Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā Starptautiskās muzeju dienas un Bērnu muzeju nakts “Astoņu kustoņu svētki” laikā.

Pateicamies Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu!

Liels paldies arī skolotājiem par skolēniem sniegto atbalstu interesantu un daudzveidīgu darbu radīšanā!