Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona” projekta “Izzini, izjūti, izdari, izaudz “Altonā”” ietvaros organizē nodarbību ciklu “IZPĒRĻO MIERU UN PRIEKU. IZZIEDI – pērļošanas un floristikas radošās nodarbības”.

Laipni aicināti uz pērļošanas nodarbību “Izšūta piespraude – kameja” 04.oktobrī plkst.17.00 Imantas ielā 11A.

Laipni aicināti uz floristikas nodarbību “Rudens vainags” 08.oktobrī plkst.16.00 Imantas ielā 11A.  

Piesaki savu dalību nodarbībām, zvanot/sūtot ziņu vai rakstot Whatsapp 26100777, rakstot e-pastu uz projektsjauniesiem@gmail.com  vai kā savādāk paziņojot par savu vēlmi piedalīties aktivitātēs. Vietu skaits ir ierobežots!

Jauniešu atbalsta projekts “Izzini, izjūti, izdari, izaudz “Altonā””
Jauniešu atbalsta projekts “Izzini, izjūti, izdari, izaudz “Altonā””

Cikla ietvaros norisināsies 5 pērļošanas un 4 floristikas radošās nodarbības.

Viena no pusaudžu un  jauniešu neiztrūkstošām socializēšanās formām ir radoša kopīga nodarbošanās, kuras laikā var norisināties neformālas sarunas. Veicot radošo darbu patstāvīgi, ir iespēja saglabāt savu mentālo veselību,   mazinot trauksmi, uzmācīgas domas, dzīvojot šeit un tagad. Pērļošana kā radoša nodarbe ir ne tikai veiksmīga rezultāta radīšanas process, bet arī  ir viena no apzinātības prakses metodēm, līdzīgi kā jebkuri rokdarbi, kas prasa koncentrēšanos.  Pacietība ir trenējama, ja ir nodarbe, kura jaunieti aizrauj.  

Floristikas nodarbības ietver ne tikai aktīvu un radošu darbību nodarbību laikā, bet arī gatavošanos tai. Tās ir pastaigas svaigā gaisā, lai savāktu nepieciešamos materiālus, lai nesteidzīgi vērotu un atrastu, lai pamanītu skaisto, kas, savukārt, dziedinoši iedarbojas uz nomāktiem jaunajiem prātiem. Praktiska darbošanās floristikas nodarbībās, radot kaut ko jaunu un ar savām rokām, dod  jaunietim gandarījuma sajūtu, kas palīdz mazināt nedrošību un mazina trauksmi. 

23.augustā – pērļošanas nodarbība “Paralēlajā tehnikā veidots telpisks dzīvnieks pēc shēmas – atslēgu piekariņš” – Paralēlās tehnikas princips. Shēmas un to lasīšana. Kā pašam uzzīmēt shēmu.

06.septembrī – pērļošanas nodarbība “Tamborēta kaklarota ” – Kaklarotas pagatavošanas principi.

08.septembrī – floristikas nodarbība “Svētku galda kompozīcijas izgatavošana spraušanas tehnikā” – Apgūta dzīvo ziedu spraušanas tehnika. Gūts ieskats ziedu izvietojuma veidos kompozīcijā. Izgatavota dzīvo ziedu kompozīcija. 

04.oktobrī – pērļošanas nodarbība “Izšūta piespraude-kameja” – Kamejas izšūšanas, pagatavošanas principi, materiālu izvēle.  

06.oktobrī – floristikas nodarbība “Rudens vainags” – Ieskats vainagu izgatavošanas veidos un tehnikās. Izgatavots vainags, izmantojot teipēšanas tehniku. .  

08.novembrī – pērļošanas nodarbība ” Peijota pinumā veidoti auskari” – Peijota pinuma tehnika. Peijota raksti, shēmas. Shēmas un pērļīšu krāsu izvēle.

10.novembrī – floristikas nodarbība ” Līmēts sienas dekors” – Apgūta līmēšanas tehnika, dabas materiālu izvietojuma veidi un iespējas. Izgatavots sienas dekors.

01.ecembrī – floristikas nodarbība “Adventes vainags” – Iepazīti daudzveidīgie Adventes vainaga izgatavošanas veidi. Vainaga pamatnes nosegšanas tehnikas un dekorēsana. Praktiski izgatavots Adventes vainags.

06.decembrī – pērļošanas nodarbība ” Izšūta rota –apkalīte, rokassprādze” – Izšūšanas pamatprincipi jau ir apgūti. Piegrieztnes izveidošana. Rotas skice, materiāla izvēle.

Visos pasākumos tiks fotografēts un filmēts publicitātes nolūkos.


Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021. – 2023.gadam finansējuma ietvaros. 

Visa informācija par projektu atrodama ŠEIT.