Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrs “Altona” projekta “Izzini, izjūti, izdari, izaudz “Altonā”” ietvaros organizē nodarbību ciklu “IZRUNĀ DZĪVI! – Tējas vakari āra kafejnīcā”.

  • Laipni aicināti uz kārtējo sarunu vakaru par tēmu “Pateicība. Piedošana. Pazemība.” 10.decembrī plkst.17.00 Altonavas ielā 6.  
  • Laipni aicināti uz noslēdzošo sarunu vakaru par tēmu “Ģimene un citi zvēri. Hobiji un vaļasprieki.” 17.decembrī plkst.17.00 Altonavas ielā 6.  

Piesaki savu dalību nodarbībām, zvanot/sūtot ziņu vai rakstot Whatsapp 26100777, rakstot e-pastu uz projektsjauniesiem@gmail.com  vai kā savādāk paziņojot par savu vēlmi piedalīties aktivitātēs. Vietu skaits ir ierobežots!  

Jauniešu atbalsta projekts “Izzini, izjūti, izdari, izaudz “Altonā””
Jauniešu atbalsta projekts “Izzini, izjūti, izdari, izaudz “Altonā””

Tas ir 9 sarunu vakaru cikls, kura ietvaros piedāvājam pēc saskarsmes, komunikācijas un socializācijas izslāpušajiem pusaudžiem un jauniešiem baudīt kafejnīcas atmosfēru PBJC “Altona” āra pagalmā, lai neformālā atmosfērā varētu viņi paši moderatora ( sociālā pedagoga ) vadībā pārrunāt dzīvi visā tās daudzveidībā. Piedāvātās tēmas rosinās sarunu veidot kā jēgpilnu diskusiju ar dažādu radošu uzdevumu un komunikācijas spēļu palīdzību. Protams, tējas dzeršana un kāds našķis būs sarunu vakara neatņemama sastāvdaļa! Sarunu cikls tiek organizēts ar mērķi mazināt psihoemocionālās un mentālās veselības riskus, sekmēt apgūt prasmi uzklausīt, paust savu viedokli, formulēt savu domu, ieklausīties un pieņemt cita viedokli vai citādu viedokli, prasmi pieņemt grupas darba noteikumus, spēju kontrolēt savu laika izjūtu, veicināt debašu prasmi, kā arī iepazīt dažādas cilvēka personības un sabiedrības norišu šķautnes.

20.augustā – sarunu vakars “Vai atpazīstam savas emocijas. Iedzimtās emocijas, kultivētās emocijas un novārtā atstātās, neatpazītās emocijas. Emociju pārvaldīšana, kā ar tām strādāt un tikt galā – dusmu kontrole. Agresija” – Iepazīšanās spēle. Emociju nosaukšana. Stāstījums par iedzimtajām emocijām. Prieks, dusmas, kauns, vaina, bailes. Kas kultivē emocijas. Kā meklēt prieku. Cienāšanās.

27.augustā sarunu vakars “Emocionālā inteliģence. Empātija, tolerance, sevis un citu pieņemšana, dažādība” – Saliedēšanas spēle. Stāstījums par emocionālo inteliģenci, kā tā izpaužas cilvēka dzīvē, metodēm, lai šo veicinātu savā personībā. Cienāšanās.

10.septembris – sarunu vakars “Stereotipi, diskriminācija. Sapņu ceļvedis, vēlmju karte un domu spēks. Vizualizācija” – Stāstījums stereotipiem, un diskusija par tiem. Kas veicina diskrimināciju. Spēle “Ceļojums vilcienā”. Cienāšanās.

24.septembrī – sarunu vakars “Atkarības slazdi. Pasakas, kam ticam. Mana pasaka par … Dzīves vērtības” – Stāstījums par atkarību veidošanos, to ietekme uz personību. Cienāšanās.

08.oktobrī – sarunu vakars “Jūtas. Mīlestība. Kādēļ dzejnieki dzejo?” – Stāstījums – diskusija par mīlestību, kādas emocijas tajā dominē. Kādēļ mīlestība sāp. Spēle. Dzejas lasīšana. Cienāšanās.

26.novembrī – sarunu vakars “Vai ir Dievs un kur viņš dzīvo…dažādu reliģisko un garīgo prakšu viedoklis.” – Saruna – diskusija par ticību, Dievu, un ticības spēku. Rakstura īpašības, ko kristieši sauc par grēku. Kā šis rakstura īpašības ietekmē indivīda un sabiedrības dzīvi. Kā grēks ietekmē personisko izaugsmi. Cienāšanās.

03.decembrī– sarunu vakars “Es esmu tas, ko domāju, ko ēdu, kur dzīvoju, ko velku mugurā utt. – mīts vai patiesība. Cik patiesības ir Instagramā?” – Saruna – diskusija par savu paštēlu. Kas ir nozīmīgāk, kā citi mani redz, vai kāds esmu patiesībā. Ko dara influenceri un blogeri. Cienāšanās.

10.decembrī – sarunu vakars “Pateicība. Piedošana. Pazemība. Priecīgus Ziemassvētkus novēlot…” – Saruna – diskusija par pateicību, piedošanu, pieņemšanu, pazemību. Rakstura īpašības – pretstats grēkam. Kā šis rakstura īpašības ietekmē indivīda un sabiedrības dzīvi. Kā piedošana un spēja piedot, pateicības jūtu izteikšana par visu ietekmē personisko izaugsmi. Cienāšanās.

17.decembrī – sarunu vakars “Gimene un citi zvēri. Prieka resursi. Vaļasprieks, hobiji” -Saruna – diskusija, kas ģimenē ir prieka un labsajūtas resurss. Mājdzīvnieki, brāļi un māsas, radi? Kas ir atbalsts. Ko pats dari, lai ģimenē būtu labi. Savas lomas un vietas ģimenes sistēmā apzināšanās. Cienāšanās.


Visos pasākumos tiks fotografēts un filmēts publicitātes nolūkos.


Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021. – 2023.gadam finansējuma ietvaros. 

Visa informācija par projektu atrodama ŠEIT.