Attēlu galerija

2020./2021. mācību gads

2021.gada 19.jūnijā

Ielīgošanas pasākums "Altonā"

Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros 2021.gada 19.jūnijā Pārdaugavas BJC “Altona” pagalmā notika ielīgošanas pasākums – Jāņu siera siešana, Līgo svētku vainagu meistarklase, pagalma pušķošana, Līgo svētku dziesmu skandināšana un rotaļās iešana. Apgleznojām mēbeles no paletēm un priecājāmies par augiem, kas vareni aug augstajās dobēs. Ielīgošanas pasākumā piedalījās folkloras grupa “Savieši”, kuri iesaistīja gan brīvprātīgos, gan bērnus un jauniešus, gan pedagogus jautrās Līgo spēlēs un dziesmās. Pasākuma gaisotne bija radoša, prieka un iedvesmas pilna.

2021.gada 17.maijā

Jaunāko audzēkņu pavasarīgie sveicieni māmiņām

Zīmēšanas studijas jaunākie audzēkņi (pirmsskolas vecuma grupas) sveic savas māmiņas gan Māmiņdienā, gan ar pavasara iestāšanos.
Studiju vada skolotāja Andra Tiltiņa.

2021.gada 13.maijā

Radošā darbnīca "Mēbeļu izgatavošana no paletēm"

12.maijā Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” pagalmā, Brīvprātīgā darba attīstības projekta “Altona iedvesmo” ietvaros, eksperta (galdnieka) Jura Ozola vadībā brīvprātīgie apguva zināšanas un prasmes āra galdu un krēslu izgatavošanā no transportēšanas paletēm. Laika apstākļi bija labvēlīgi un darbs veicās labi. Tika izgatavoti divi palieli krēsli un galds. Galdi un krēsli tiks apgleznoti. Visi projektā iesaistītie cilvēki devās mājup gandarīti par paveikto, jo rezultāts ir labs!

2021.gada 07.maijā

Dabas un vides pulciņa aktivitātes

Dabas pulciņā viss aug un zaļo!
“Viszaļākie pirkstiņi” mūsu pulciņā ir Kirai Roitenbergai. Vissīvākie sīpoli izauguši Stefanam Spalvam, bet visvairāk zaļumu sastādījusi Elizabete Leizānei.
Vai Tavs sīpols asnus jau izdzinis?
Pulciņu vada skolotāja Ieviņa Zakrepska.

2021.gada 06.maijā

PBJC "Altona" skolotāju un darbinieku izstāde "Mājsēdes māksla"

2021.gada sākumā neformālās sarunās radās ideja apkopot un parādīt pedagogu un darbinieku nodarbes, aizraušanās, hobijus un intereses. Interešu izglītība prasa no pedagoga lielu aizrautību, daudzpusību, radošumu un ieinteresētību, lai organizētu savu darbu ar bērniem un jauniešiem. Tādēļ bija vēlme uzzināt pedagogu un darbinieku hobijus. Līdz ar to, 2021.gada martā uzaicinājām pedagogus dalīties un pastāstīt par savām nodarbēm. Izstādei “Mājsēdes māksla” atsaucās 33 dalībnieki ar ļoti plašu interešu loku – no gleznošanas līdz stādu audzēšanai, no pastaigām līdz rokdarbiem.
Visi darbi tika apkopoti un izvietoti Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” izstāžu zālē (Altonavas ielā 6), kur tie būs apskatāmi līdz 31.maijam. Individuālos izstādes apmeklējumus lūdzam pieteikt pa tālr. 67612354.
Lielu paldies sakām māksliniecei – noformētājai Elīnai Bindei-Dzelzītei par ideju!

2021.gada 29.aprīlī

Pavasarīgi sveicieni no zīmēšanas studijas audzēkņiem

Zīmēšanas studiju pirmsskolas vecuma bērniem vada skolotāja Andra Tiltiņa.

2021.gada 22.aprīlī

Gravēšanas pulciņa attālinātā mācību procesa laikā tapušie darbi

Stikla gravēšanas pulciņu vada skolotāja Liene Knēta.

2021.gada 19.aprīlī

Brīvprātīgā darba attīstības projekts “Altona iedvesmo”

Brīvprātīgā darba attīstības projekts “Altona iedvesmo!” ir brīvprātīgā darba tradīciju turpināšana Torņkalna apkaimē, iesaistot bērnus un jauniešus, pieaugušos apkaimes iedzīvotājus un jebkuru rīdzinieku Altonavas ielas 6 pagalma labiekārtošanas darbos un jaunu dzīves prasmju apgūšanas aktivitātēs.

Projekts piedāvā rīdziniekiem 15 radošas darbnīcas “Darām, ko varam”, “Iesēj labo domu!”, “Krāsu palete”, “Kulinārijas meistarklases” u.c., skiču konkursu “Skicējam sapņu pagalmu”, 5 lekcijas ar sabiedrībā populāru lektoru piedalīšanos, labdarības tirdziņu un labdarības dienu, orientēšanās spēli, talku, 6 brīvdabas kino vakarus, ģimenes dienas svētkus, ielīgošanas svētkus un nobeigumā retrospekcija par projekta norisi un pateicību izteikšana brīvprātīgā darba veicējiem.

Ieguvums –  PBJC “Altona”, Altonavas ielas 6, pagalma labiekārtošana un zaļas oāzes radīšana apkaimes iedzīvotāju vajadzībām.

Katra dalībnieka individuālais ieguvums ir mērāms pieredzē, apgūtajās prasmēs, zināšanās un gandarījuma sajūtā par paveikto.

Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

2021.gada 18.martā

Keramikas studijas kaķi

Šī gada pavasarī kaķu tēma aktuāla visās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas studijās. Šoreiz savus kaķus radījuši keramikas studijas audzēkņi (pedagogs Anda Lase).

2021.gada 18.martā

Zīmēšanas studija - Pavasara vēstneši

Lai arī ārā laiks vēl mānīgs, zīmēšanas studijas (pedagogs Andra Tiltiņa) jaunākie mākslinieki – pirmsskolas vecuma grupa – jau gaida pavasari. Bērni savos darbos parāda, ar ko viņiem saistās pavasaris.

 

2021.gada 11.martā

Zīmēšanas studijas "Kaķu galerija"

Tā kā ikgadējā PBJC “Altona” rīkotajā konkursā-izstādē “Kaķu galerija” piedalīties var skolas vecuma dalībnieki un jaunieši, Zīmēšanas studijas (pedagogs Andra Tiltiņa) pirmsskolas vecuma grupa izveidojusi savu kaķu galeriju.

Mazie zīmētāji ar saviem darbiem iedvesmo konkursa dalībniekus!  

2021.gada 09.martā

Portreti. Zīmēšanas studijas pirmsskolas vecuma audzēkņu darbi

Studijas pedagogs – Andra Tiltiņa.

2021.gada 03.martā

Dabas un vides pulciņa darbi

Dabas un vides pulciņā (pedagogs Ieviņa Zakrepska) pirmie taureņi jau izlidojuši un vaboles pamodušās! 

2021.gada 09.februāris

Keramikas studijas attālināti tapušie darbi

Lai keramikas pulciņš varētu darboties attālināti, skolotāja Anda Lase saviem audzēkņiem sagatavo izdales materiālus, ko audzēknis var paņemt līdzi uz mājām. Mājās bērni un jaunieši darbojas ar skolotājas sagatavotiem macību video. 

Kad darbs gatavs, bērni vai viņu vecāki to atnes atpakaļ uz iestādi, lai skolotāja tos varētu apdedzināt savā krāsnī. Lai darbus glazētu, ir nepieciešamas pamatzināšanas. Rozes Briedes darbiem izmantota arī glazūra, bet pārējie darbiņi veidoti bez tās.

2021.gada 04.februāris

Zīmēšanas studijas pirmsskolas vecuma audzēkņu attālināti tapušie darbi

Mūsu iestādes pašu mazāko zīmēšanas studijas audzēkņu attālināti tapušie mākslas darbi par tēmu: ainava, ziema, zeme. Studijas skolotāja – Andra Tiltiņa.

2020.gada 21.decembris

Ziemassvētku brīvdabas izstāde “Baltā pasaka”

Paņemsim sev kaut ko no skaistā gaidīšanas laika. Raudzīsimies nākotnē ar cerībām. Gan dzīvē, gan atmiņās iesim pa baltiem, saules apgarotiem ceļiem. Domāsim gaišas, dvēselei tuvas domas. Radīsim Ziemassvētku noskaņu gan sev, gan citiem. Mēs aizdomājamies par to, ko mēs varētu uzdāvināt saviem tuviniekiem un mīļajiem cilvēkiem visapkārt.

Šajā pirmssvētku laikā brīnišķīgu dāvanu sev un citiem ir sarūpējuši Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi un viņu pedagogi, sarīkojot brīnišķīgu Ziemassvētku brīvdabas izstādi. Sirsnīgs paldies Zīmēšanas un gleznošanas studijai (ped. Ingrīda Irbe), Zīmēšanas un Tēlniecības studijai (ped. Dace Endziņa ), Netradicionālās mākslas studijai (ped. Ieva Drēviņa), Filcēšanas pulciņam (ped. Inga Brūkle), Datorgrafikas pulciņam (ped. Elīna Binde-Dzelzīte), Meiteņu klubam “Mežrozīte”(ped. Agnese Sedlere), Stikla gravēšanas studijai (ped. Liene Knēta) un Modes lietu darbnīcai (ped. Solvita Nagle).

Paliksim līdzās citiem – labestīgi, līdzjūtīgi un darbīgi. Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!

Izstādi apskatei sagatavoja Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra izglītības metodiķe Jolanta Komarovska.

2020.gada 11.novembris

Lāčplēša diena Altonā

Lāčplēša diena Altonā – iemirdzas un staro!

Mūsu Altonavas ielas fasāde priecē ar bērnu darbiem, kas veidoti īpaši šī gada Lāčplēša dienai, kā arī svecīšu liesmas uzbur svētku noskaņu ar izgaismotiem latviskiem simboliem.

Savukārt Imantas ielā svinīgu noskaņa rada patriotiskās krāsas svētku rotājumos.

2020.gada 09.oktobris

Foto orientēšanās "Torņkalna pērles" 2020

9.oktobrī Pārdaugavas bērnu un jauniešu centrā “Altona” notika ikgadējās foto orientēšanās sacensības “Torņakalna pērles”, kas pulcēja Rīgas pilsētas izglītības iestāžu 1. -12. klašu skolēnu izveidotas komandas. Sacensību mērķis ir to dalībniekiem atraktīvā un interesantā veidā iepazīt Torņkalna vides un kultūras objektus. Neskatoties uz lietu, kurš pārsteidza sacensību pašā sākumā , dalībniekiem bija pozitīva noskaņa. Par labo gaisotni parūpējās estrādes deju studijas “Festa” audzēkņi un atraktīvā vadītāja Kristīne Tihanova, kas iesildīja komandas pirms starta ar deju ”Jerusalema” ritmos. Sacensību starta punktā Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra” Altona” komandas saņem karti ar uzdevumiem un piereģistrē viedierīci, ar kuru tiks veikti foto uzdevumi. Starts tika dots plkst.15.00 un komandas dodas veikt uzdevumus: fotografē, meklē objektus, atbild uz jautājumiem un līdz plkst. 17.00 atgriežas PBJC Altona”. Atgriežoties foto orientēšanās sacensību dalībniekus sasildīja karsta tēja un gardie kruasāni. Pēc rezultātu apkopošanas tiek paziņoti rezultāti, katrs sacensību dalībnieks saņem pateicību un suvenīru. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņem diplomus un piemiņas veltes. Ar gandarījumu par paveikto dalībnieki devās mājup sakot: “Uz tikšanos nākamajā gadā!”

2020.gada 06.oktobris

Vizuāli plastiskās mākslas izstāde "Putnu salidojums. Rudens"

Visi putni, Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” sasaukti,  pirms došanās uz dienvidiem pulcējas Rīgas Kultūras centra ”Iļģuciems” izstāžu zālē! Austi, pīti, vīti, lipināti, līmēti un šūti –  tik dažādos veidos tie ieguvuši savu apveidu.

Paldies skolotājiem un bērniem par lielo atsaucību izstādes darbiņu sagatavošanā!

Izstāde apskatāma no 2020.gada 6. līdz 30.oktobrim, katru dienu no plkst.10.00 līdz 18.00, Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”, Lidoņu ielā 27, k-2.

Ieeja bez maksas. 

2020.gada 30.septembris

Laiks Ziedonim!

Pedagogu radošās pilnveides ekskursija uz Imanta Ziedoņa muzeju “Dzirnakmeņi”.

2020.gada 18.septembris

Olimpiskā diena "MĒS ESAM #SPORTIŅĀ"

2020.gada 03.septembris

Atvērto durvju dienas

Septembri iesākām ar atvērto durvju dienām visās mūsu adresēs.
1.septembrī uz radošām darbnīcām aicinājām Ruses ielā 13, kurā jaunos dalībniekus gaidīja arī pārsteiguma dāvaniņas.
2.septembrī ar krāšņu koncertu vērām Altonavas ielas 6 durvis.
3.septembrī jaunie interesenti tika aicināti iepazīt Imantas ielas 11A piedāvātos brīvā laika pavadīšanas veidus, satikt skolotājus un izvēlēties savu šī gada pulciņu.
Uz tikšanos nodarbībās!

Sazināties. Iesaistīties.

Altonavas iela 6, Rīga, LV-1004

Zvaniet mums: +371 67612354