Režisors Uģis Brikmanis reiz esot teicis, ka viņš vairs nekrājot lietas, bet mirkļus.

Dejotāju un dziedātāju svētki – dejas un dziesma lieluzvedums “Dziesma dejo. Deja skan” bija viens no šādiem pasākumiem, no kura pūrā liekamas emocijas, piedzīvojumi un mirkļi.

2022.gada 05. un 06. augustā Mežaparka Lielajā estrādē norisinājās vērienīgs notikums, kurā nebijušā formā savienojās divas latviešu tradīcijas – dziesma un deja. Koncertuzvedumā “Dziesma dejo. Deja skan” pulcējās vairāk nekā 6000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm.

Dalībnieku vidū bija arī Pārdaugavas bērnu un jauniešu centra “Altona” tautas deju kolektīvi “Altona” (vadītāja Kaija Daugavvanaga) un “Rits” (vadītāja Lelde Krēsliņa).

Gatavošanās pasākumam notika visa gada garumā. Jau jūnijā abas grupas piedalījās 3 dienu dejas nometnē Rimi Olimpiskajā centrā, Rīgā, kur pirmo reizi kopā satikās visi dejotāji no visas Latvijas, lai kopīgi sadejotos lielajā laukumā.

Otro reizi visi kopā sanāca 03.augustā Mežaparka Lielajā estrādē, kur dejotāji jau kopā arī ar koristiem un mūziķiem radīja vērienīgu kopdarbu – lieluzvedumu “Dziesma dejo. Deja skan”, ko trīs koncertos un vienā ģenerālmēģinājumā bija iespēja noskatīties arī skatītājiem.

Dejot dzīvās mūzikas pavadījumā ar koristu skanīgajām balsīm – mūsdienās tas ir ļoti reti izmantots pasākuma formāts. Dzīvais muzikālais pavadījums ir tehnisks pārbaudījums katram dejotājam, bet nenoliedzami arī emocionāls piedzīvojums un nenovērtējama pieredze.