2023.gada 15.-29.jūnijs 20 dalībnieki 7-12 gadi (vadītāja Elīna Binde-Dzelzīte).


Nometnes vadītāja Elīna Binde-Dzelzīte:

“Dienas nometne “Pietura – Torņakalns” sākās ar iepazīšanos, veselības pārbaudi, instruktāžu un nometnes programmu. Pēc tam sekoja iepazīšanās spēles, kas ļāva nometnes dalībniekiem labāk iepazīt vienam otru, kā arī radošo darbnīcu, kurā tika izveidots nometnes plakāts. Pēc tam bērni darbojās rokdarbu, stikla, mākslas un dizaina darbnīcās. 

Nākošajā dienā devāmies ekskursijā uz Jūrmalu, kur apmeklējām Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, kur bērni darbojās aizraujošā muzeja priekšmetu medību spēlē un meklēja Kraukļa dārgumus, tādejādi daudz ko uzzinot par izcilo literātu pāri. Pēc tam tika apmeklēts Jūrmalas pilsētas muzejs, kurā nometnes dalībnieki piedalījās muzeja nodarbībā “Kas ir muzejs?”, kā noslēgumā grupu darbā veidoja prezentācijas par saviem sapņu muzejiem. 

Nākošā nometnes diena, 19.jūnijs, sākās ar aktīvu rīta rosmi mūzikas pavadībā, vēlāk bērni darbojās deju, dizaina, stikla, mūzikas un mākslas radošajās darbnīcās, brīvajos brīžos spēlējot sporta spēles svaigā gaisā. 

20.jūnijā, pēc rīta spēļu nodarbības, bērni devās ekskursijā uz Teātra muzeju. Tur viņi uzzināja daudz interesantu faktu par Eduardu Smiļģi un Latvijas teātra vēsturi un izmantoja iespēju izpētīt gan izrāžu maketus, gan skatuves tērpus. Pēc gardām pusdienām bērni darbojās mākslas, bungu, papīra un rokdarbu darbnīcās. 

21.jūnijā devāmies ekskursijā uz Etnogrāfisko Brīvdabas muzeju, kur bērniem bija iespēja iepazīties ar seno latviešu dzīves apstākļiem, uzzināt par Jāņu svinēšanas tradīcijām, kā arī izmēģināt dažādas Līgo vakara rotaļas. Pēc tam bērniem bija pikniks Ķīšezera krastā, kam sekoja plenērs, kurā skaistos zīmējumos tika iemūžinātas muzeja ēkas un citi objekti. 

22.jūnijā devāmies uz Modes muzeju, kur iepazināmies ar tā vēsturi un bērni iejutās tērpu dizainera profesijā, skicējot savu nākotnes tērpu. Pēcpusdienā turpinājās bērnu darbošanās radošajās darbnīcās. 

Pirmdien, 26.jūnijā, mūs jau gaidīja ekskursija LU Dabas un Zinātnes mājās, kur bērni iepazinās gan ar to  interesanto arhitektūru, gan ar studentu dzīvi, kā arī pabija laboratorijas telpās. Bija iespēja paviesoties ēkas augšējā stāvā, kur paveras skaista Torņkalna panorāma. Pēc tam izlozes veidā sadalījāmies četrās komandās un kopā ar pedagogiem devāmies orientēšanas spēlē “Torņakalna pērles”. Pēc pusdienām turpinājām dziedāt, spēlēt un radīt savus mazos mākslas darbus. 

27.jūnijā devāmies izzinošā ekskursijā uz Jāņa Akurātera muzeju, kur mūs sagaidīja muzeja direktore Maira Valtere, kura bērnus iepazīstināja ar muzeju un vadīja muzejpedagoģisko nodarbību “Būvējam dzejnieka māju”. Turpinājumā bērni darbojās radošajās darbnīcās – veidoja komiksus un  apgleznoja kreklus. 

28.jūnijā devāmies uz Dzelzceļa muzeju, kur piedalījāmies foto orientēšanās spēlē un  radoši darbojāmies sietspiedes darbnīcā, kur katram bērnam bija iespēja veidot attēlu uz savas somas. Pēcpusdienā turpinājās bērnu darbošanās radošajās darbnīcās. 

Pēdējā nometnes dienā nometnes dalībnieki brauca ekskursijā uz Jaunpils pili, kur izspēlēja pārģērbšanās spēli “Mazie mūciņi” ar iespēju piedzīvot viduslaiku sadzīvi un iepazīties ar bruņinieku dzīvi un tradīcijām. Pēc tam Amatu mājā bērni darbojās keramikas darbnīcā kopā ar saimnieci Velgu. Pēc nodarbībām bērniem tika sarīkots pikniks ar gardiem kliņģeriem un citiem našķiem. Nometnes beigās bērni saņēma dāvaniņas un atvadījās no jauniegūtajiem draugiem, lai dotos jaunos vasaras piedzīvojumos! Uz tikšanos nākamajā gadā!”