Skolēnu brīvlaika nedēļa no 2023.gada 23. līdz 27.oktobrim bija rosīga projekta “Mūsu Torņakalns” ietvaros.

Brīvdienu nedēļā notika izveidotā Grāmatu apmaiņas skapja uzraksta burtu veidošana un krāsošana. Burtu dizainu veidoja 3D dizaina nodarbību audzēkņi pedagoga Elīnas Bindes-Dzelzītes vadībā, bet burtus punktošanas tehnikā apzīmēja pedagoga Ingrīdas Irbes mākslas nodarbību audzēkņi. Grāmatu skapis Altonavas ielas ēkas 1.stāva vestibilā sāk “pildīt savu uzdevumu” un dod grāmatām iespēju būt noderīgām. Aicinām ikvienu iesaistīties akcijā ”Lasītājs-lasītajam”, piepildot grāmatu skapi ar grāmatām.

Pedagoga Daces Endziņas vadībā bija iespēja piedalīties darbnīcā “Mālotais putns”, izgatavojot putnu no māla.

Kulinārijas meistarklasē “Briestošās sēklas” tapa popkorns pedagoga Andras Ozolas-Ķerānes vadībā. Helonvīndienas vakara kino skatītāji izbaudīja pagatavoto kārumu. Krūzītes ar popkornu ātri iztukšojās, bet lieliskā atmosfēra klubiņa 5A telpās bija baudāma visas filmas garumā.

Iestājoties vēsajam laikam, arī mūsu mazie draugi putni ir ieguvuši jaunu “ēdamgaldu” – barotavu. Tā novietota iepretim Mākslas nodarbību telpas logiem, zaļajā zonā starp Gustava ielu un Pārdaugavas BJC “Altona” ēku, lai nodarbībās audzēkņi varētu vērot putnus un gleznot tos savos mākslas darbos. Iestājoties aukstajam laikam, uzsākta arī putnu barošana ar saulesspuķu sēklām.

2023.gada 26.oktobrī devāmies pārgājienā, lai iepazītu Torņakalnu, un mūs pārsteidza pirmais sniegs. Tas bija aizraujošs ceļojums vēsturē – iepazinām laiku, kad Torņakalnā notika aktīva darbība gan ražošanā, gan kultūras jomā. Trīs ar pusi stundas garo izzinošo ekskursiju vadīja “Zaļie pārgājieni” vadītājs, vēstures entuziasts, Aivars Jakovičs. Vai Jūs zināt, kurā vietā Torņakalnā norisinājās filmā “Velna kalpi” atveidotie notikumi par Rīgas vārtu aizsargāšanu? Pārgājiena dalībnieki šo vietu tagad zina, gids mums to atklāja. Tas ir pie Māras dīķa iztekas. Paldies arī Katoļu ģimnāzijas direktorei Annai Jermakovičai, kura mums atvēra Katoļu ģimnāzijas durvis un parādīja skolas vēsturiskās telpas, pastāstīja par skolas vērtībām, tradīcijām un deva iespēju paviesoties radio “Maria” studijas telpās. Piesātināta un vēsa diena, bet noslēgumā Pārdaugavas BJC “Altona” telpās mūsu ekskursantus sagaidīja un sasildīja iekurinātais kamīns un siltā tēja, sarūpētais cienasts atjaunoja spēkus.

Šajā rudenī krāsainās lapas kokos rotājās ilgi. Novembra pirmajā nedēļā koku lapas Pārdaugavas BJC “Altona” Altonavas ielas 6 pagalmu bija noklājušas kā dzeltens paklājs. Laiks darbam un lapu mešanas priekiem.

Prieks par pavasara talkā veidotajām augu kastēm. Tās joprojām zaļo. Garšaugi joprojām ir aromātiski un smaržīgi. Nākamā gada pavasarī augstajās dobēs uzziedēs tulpes un narcises. Arī atjaunotais smilšu kastu krāsojums ir kā “izteiksmīga oga” bērnu rotaļu laukumā.

Varam būt gandarīti, ka projekta aktivitātēs realizētais un finansiālais atbalsts pilnveido mūsu centra apkārtējo vidi un bagātina pedagogu, audzēkņu un viņu vecāku, arī Torņakalna iedzīvotāju pieredzi un sekmē līdzdalību un savstarpējo sadarbību, labu pašsajūtu, paaugstina pašapziņu, kā arī rada prieku par lietderīgi pavadītu brīvo laiku.

Projekts tiek finansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas projekta “Mūsu Torņakalns” ietvaros.