Ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu radošo fantāziju, sekmējot skolēnu radošās domāšanas attīstību, kā arī radīt iespēju pilnveidot savas prasmes datorgrafikā no 2023.gada 11.aprīļa līdz 08.maijam Pārdaugavas BJC “Altona”, Altonavas ielā 6, norisinājās Rīgas atklātais bērnu un jauniešu datorgrafikas  konkurss–izstāde „Skats pa logu – krāsas arhitektūrā”.

Konkursā piedalījās 66 dalībnieki un tika iesniegti 67 darbi no 10 iestādēm: Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija, BJC “IK Auseklis”, BJC “Daugmale”, Rīgas Jauno tehniķu centrs, Rīgas Skolēnu pils, Pārdaugavas BJC “Altona”, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Ziepniekkalna vidusskola, Rīgas Valsts Vācu ģimnāzija un Āgenskalna sākumskola.

Skolēnu darbus vērtēja kompetenta žūrija: PBJC “Altona” mākslas un dizaina skolotājas Ingrīda Irbe, Ināra Dumpeniece un Maija Potgītere. Darbi tika vērtēti četrās vecuma grupās: 7-10 gadi, 11-15 gadi, 16-18 gadi un 19-25 gadi. Pārdaugavas BJC “Altona” Facebook lapas apmeklētāji arī varēja piedalīties darbu vērtēšanā, izvēloties “Skatītāju simpātiju”. Konkursa noslēguma apbalvošanas pasākums notika 08.maijā Botāniskajā dārzā.

Konkursa dalībnieki savos darbos atklāja lieliskas prasmes vērot vidi sev apkārt un attēlot to dažādos veidos. Konkursa darbi ir pilni ar krāsainu aizrautību, mutuļojošiem fantāziju lidojumiem un kvalitatīviem tehniskiem risinājumiem. Iesniegtie darbi pārsteidz, apbur un valdzina. Priecē dalībnieku spēja vērot, fantazēt un uzdrīkstēties savas idejas attēlot vizuāli skatāmā veidolā.

Pateicamies Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu. Liels paldies arī pedagogiem par atbalstu skolēniem interesantu un daudzveidīgu darbu radīšanā!

Rīgas atklātā bērnu un jauniešu datorgrafikas  konkursa– izstādes „Skats pa logu – krāsas arhitektūrā” rezultāti

Vecuma grupa – 7-10 gadi:

1.vieta Tuong Khanh Nguyen (Rīgas Skolēnu pils)

2.vieta Mārtiņš Arvo Aleksandrovičs (BJC “IK Auseklis”)

3.vieta Markuss Karloss Dzenis (Āgenskalna sākumskola)

Atzinība: Regnārs Džonatans Šķirus (Āgenskalna sākumskola), Sava Sedovs (Rīgas Skolēnu pils), Līva Pole (PBJC “Altona”)

Skatītāju simpātija – Natālija Otomere (Āgenskalna pamatskola)

Vecuma grupa – 11-15 gadi:

1.vieta Kirils Raugevičs (BJC “IK Auseklis”)

2.vieta Raimonds Lapsa (PBJC “Altona”)

3.vieta Alberts Jermolajevs   (PBJC “Altona”)

Atzinība: Edmunds Mauriņš (Rīgas Jauno tehniķu centrs), Adrians Lauva (BJC “IK Auseklis”), Estere Kuļikovska (Rīgas Ziepniekkalna pamatskola), Oleksandra Bondarenko (Ziemeļvalstu ģimnāzija), Anete Bierne (Ziemeļvalstu ģimnāzija)

Vecuma grupa – 16-18 gadi:

1.vieta Vlada Karasjova (Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija)

2.vieta Elīza Daniela Dzene (Rīgas Valsts Vācu ģimnāzija)

3.vieta Anastasija Tolujeva (Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija)

Atzinība: Elina Hačaturjane (Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija), Anna Kurasina (BJC “Daugmale”)

Vecuma grupa – 19-25 gadi:

Atzinība un specbalva – Arturs Nemiro (BJC “Daugmale”)

Konkursa protokols

Laureātu saraksts